Fondöten nasıl kullanılır ?

4.jpg

Fondöten; yüzünüzdeki izleri kapatmak, cilt üzerinde renk dengelemek, pürüssüz bir cilt için vazgeçilmez bir kozmetik ürünüdür.

Fondöten kullanırken cildinizden daha açık renkte bir fondöten seçmek sizi her daim bir adım ileriye götürecektir. Kullandığınız fondöten yapısı ve rengi cildinize uyumlu olmalıdır.

Fondöteni kullanmadan önce yüzünüzü bir kozmetik ürünü ile temizleyiniz, ardından cilt tipinize uygun olan kremi sürüp kurumasını bekleyiniz bu işlem fondötenin teninizde daha canlı durmasını, kalıcı makyaj`dan daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Konpakt fondöten dışındaki tüm ürünleri yüzünüze parmaklarınız ile sürmelisiniz parmak uçlarınız yüzde daha fazla dalgalanma yaparak daha canlı durmasına neden olmaktadır. Parmak uçları ile sürülen fondötenler daha dayanıklıdır. Fondotöni yüzünüze sürerken ufak ufak parçalar halinde sürünüz ilk seferde fazla fondöten sürmek yüzde kaba durarak maske etkisi yaratabilmektedir. Göz, dudak ve diğer makyajlarınıza geçmeden önce fondöteninizin suratınızda kuruduğundan emin olunuz.

Diğer makyaj yapımı aşamaları için bu videoya bakabilrisiniz.

Fondöten nasıl kullanılır

Önceki cevap:Fırın Temizleme Spreyi Sonraki Cevap: Evde Kaş Alma Yolu