Guaj boya Resim nasıl yapılır

guaj-boya.jpg

Guaj boya için her ne kadar sulu boya densede guaj boyada renk açmak için suyla inceltmek yetmez.Guaj boyada rengi açmak için beyaz guaj boya kullanılmak zorundadır.

Guaj boyada suyun kullanılmasının nedeni boyayı inceltmek içindir.Guaj boya kapatıcı özelliğe sahiptir.Boya resim kağıdına sürüldükten sonra renk aynı kalarak kurur fakat resim matlaşır.Guaj boya ile resim yaparken matlaşma özelliği düşünülerek resim renklendirmesi yapılmalıdır.Guaj boya yapılmadan önce resim kalem ile ince çizgiler halinde resim kağıdına yapılmış olmalıdır.Kullanılan resim kağıdı normal resim kağıtlarından kalın olmalıdır.Guaj boya kalın bir boya olduğundan ince resim kağıdına yapılmaz. Guaj boya palete sıkılır ve sıkılan boya palette inceltilir yada renk karışımı yapılır.Guaj boyada en fazla üç renk karıştırılır. Çok renk karışımı renkleri grileştirir.Guaj boyanın suyla açılması çok iyi ayarlanmalıdır.Çok sulu yada çok katı olmayacak şekilde açılmalıdır. Guaj boya yaparken hata yaptığınızda boya kurumadan düzeltmeniz gerekmektedir.Eğer düzeltilmesi gereken kısım kuruduysa temiz bir fırça ile ıslatılarak temizlenebilir.

Guaj boya kullanımı sulu boyaya benzesede madde olarak yağlı boyaya benzer.Sulu boya saydam olduğundan yanlışlıkta renkleri üst üste sürerek düzeltmek zordur fakat guaj boyada üst üste sürüldüğünde alttaki hata görünmez.

GUAJ BOYA ÇALIŞMA ÖRNEKLERİ

guaj-boya-calismalari1.jpg

guaj-boya-calismalari-6.jpg

guaj-boya-calismalari.jpg

guaj-boya-calismalari-4.jpg

guaj-boya-calismalari-5.jpg

guaj-boya-calismalari-2.jpg

guaj-boya-calismalari-3.jpg

Guaj boya nasıl kullanılır

Önceki cevap:Gelmiş Geçmiş En iyi Strateji Oyunları Sonraki Cevap: Bakalit Nerelerde Kullanılır

melike

yaa keşke anlatımlı yapsanız bide çizimleri gösterseniz

2013-06-10