Istanbulda piknik yapılacak yerler

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

istanbuldaki-piknik-alanlari.jpg

Yazın ilk günleri olmasına rağmen sıcaklarda ki artış nedeniyle piknik alanları iyice dolmaya başlamıştır.İstanbul`da oturanlar bu konuda biraz daha şanslılar.İstanbulda piknik yapılabilecek mekanların fazlalığı ve güzelliği göz önüne alındığı zaman kesinlikle bunun İstanbullulara kesinlikle bir armağan olduğu gözden kaçmamaktadır.

İstanbuldaki Piknik Alanları

  • Aydos Tepesi
  • Kemerburgaz Göktürk
  • Belgrad Ormanları
  • Polenezköy Tabiat Parkı
  • Mihrabad Korusu
  • Değirmenburnu

istanbuldaki-piknik-alanlari-2.jpg

Aydos Tepesi

Aydos Tepesi özellikle doğanın tam ortasına düşebileceğiniz ve özellikle trekking yapmak için ideal olan bir alandır.Aydos Tepesinde bulunan gölet piknik zevkinizi zirveye çıkartacaktır.Ayrıca ulaşım konusun`da rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir alandır. Aydos`a E-5 ve TEM bağlantılarıyla Kartal-Yakacık ve Sultanbeyli istikametlerinden rahatlıkla ulaşılabiliyor.

Kemerburgaz Göktürk

Piknik alanında geniş bir alan kır kahvesi,aynı ebatlarda kır gazinosu,yürüyüş yolları ve çeşmeler bulunmaktadır.

istanbuldaki-piknik-alanlari-2.jpg

Belgrad Ormanları

İstanbulun en meşhur piknik alanı olmakla beraber trekkingçilerin,bisikletçilerin,koşucuların ve yoğun şehir`den uzaklaşmak isteyenler için harika bir piknik ve dinlenme yeridir.Sarıyere bağlı olan Belgrad ormanı ,Sarıyer Bahçeköy yolu üzerinde bulunmaktadır.

Polenezköy Tabiat Parkı

Beykoz-Riva ve Alemdağ-Şile yolu üzerinden ulaşabileceğiniz gibi , Kavacık-Çavuşbaşı yolu üzerindende Polenezköy tabelalarını takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen ve şehirden fazla uzaklaşmak istemeyenler için ideal bir piknik alanıdır.

mihribad-korusu-1.jpg

Mihribad Korusu

250 dönüm üzerine yapılmış geniş piknik alanı ile piknikçilerin vazgeçilmez mekanları arasında bulunmaktadır.Muhteşem manzarası ve koşu parkurları piknik alanları ile gidenlerin akıllarını baştan alıcı bir güzelliğe sahiptir.

Piknik Mekanları istanbul yorumlar (0)2014-05-29 15:05:56, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:2014 yazının saç rengi nasıl Sonraki Soru:Hamileler Denize girebilir mi