Kırılan saçlara hangi şampuan iyi gelir

sac-bakimi.jpg

Saçların sağlıklı olmazı ve kırıkların oluşmaması için düzenli olarak bakım yaptırmak yada yapmak gerekmektedir.Saçlarınızın sağlıklı uzaması ve kırırk oluşmamasını istiyorsanız mutlaka kimyasallardan uzak durlması gerekmektedir.

Saçın düzgün uzaması ve sağlıklı olması için doğal bakımı tercih etmeliyiz. Saçların kırılmaması ve doğallığını kaybetmemesi için vücudun gerekli olan vitaminleri alması gerekmektedir.Saç doğru beslenebilip uzamak için saç diplerinden gerekli vitamini alır.Saç köklerinden alınan vitamin saçın bütününe dağılarak saçı besler.Özellikle saç kırılmalarına neden olan en önemli unsur.Saçımızın düzgün görünmesi için kullanılan fön makinaları saçın kırılmasına neden olmaktadır.Saçınızda ki kırıklarda kurtulmak için ilk yapmanız gereken fön çekmek yada çektirmekten ve saç düzleştiricilerinden uzak durulmasıdır.Kırk saçlar için özellikle kullanılan şampuanların kremsiz olmasına özen gösterilmesi ve bitkisel şampuanlar kullanılması önerilmektedir.Kırık saçlarda kremsiz şampuan ve ayrıca saç kremi kullanımı önerilmektedir.

Saç kırıklarının giderilmesi için en etkili doğal çözüm zeytinyağ ve bal maskesidir.Haftada birer kez uygulayacağınız zeytinyağ ve bal maskesi bakımı ile saçınızın doğal olarak nasıl beslendiğini gördüğünüzde siz bile şaşıracaksınız.

Saç Kırıkları İçin Doğal Bal Maskesi

1tatlı kaşığı bal,1yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı bal iyice karıştırılarak saç diplerinden uçlarına kadar uygulanarak 20 dk beklenir.Daha sonra ılık su ile durulanır,şampuan ile 1 defa yıkanıp tekrar iyice durulanır.Saçın iyice durulanmasına dikkat edilmelidir.

Saç Bakımı için özel Zeytinyağ Bakımı

3 yemek kaşığı zeytinyağ ocakta biraz ılıtlarak içine 1 tatlı kaşığı badem yağı katılır ve saç diplerinden uçlarına kadar uygulanır.30 dk bekletilen bu maske ılık su ile durulanır.Saç şampuanla 1 kere iyice şampuanlanır ve iyice durulanır.Bu uygulama ilk hafta 2 defa ilerleyen haftalarda 1`er kez uygulandığı zaman üçüncü hafta sonunda saçınızdaki değişikliği göreceksiniz.

Saçım seyrek ve kırılyo hangi şampuan kullansam iyi olur

Önceki cevap:Limonlu kek yapımı Sonraki Cevap: Nene ne demek,nine nedir