Kırışıklık kremleri, Kırışıklı maskeleri

kirirsik-kremleri.jpg

Kırışıklar cildin yaşlanmasıyla ortaya çıkan çizgilerdir.Kırşıklar için tamamen yok edici bir krem yada bitkisel formül yoktur.Kırşıklar sadece operasyonlarla yada botoks denilen uygulamalarla tamamen yok edilebilir. Botox etkili olmasına rağmen yanlış uygulandığında ciltte tahribat yapar. Daha az etkisi olan botoks kremleri de piyasada bulunabilir.

Kırışıkların yok olmamayacağını bilmek demek bu oluşan çizgiler için herhangi bir önlem alınamayıp kırış kırış olacağınız anlamına gelmez.Kırışların daha geç oluşmasını yada olan kırışıklık çizgilerinin hafiflemesine yardımcı olacak kremler ve bitkiler uygulamalar yapmalıyız.

Kırışık azaltacak bitkisel çözümler

1-2 çay kaşığı badem yağ,4 dilim haşlanmış avokado ezilip püre haline getirildikten sonra yüze sürülür.Yaklaşık olarak 30-35 dk civarında bekletildikten sonra iyice durlanır.

2-bir tutam ıhlamur yaprakları ve çiçekleri ezilir,içine süt ve salatalık suyu ekleyerek krem kıvamına gelinceye kadar blenderdan geçirilir.Yatmadan önce cilde uygulanıp sabah kaltığınızda yüzünüzü temizleyebilirsiniz.Haftada 2-3 defa bu uygulama tekrarlanacaktır.

3-1 yemek kaşığı acıbadem yağı,1yemek kaşığı pirinç unu ve 1 yumurtanın sarısını bir kabın içinde iyice karıştırdıktan sonra krem kıvamına gelene kadar süt ilave edilir.Bu karışımı banyodan 60 dk önce cildinize uygulayın .Bu kaşrımı haftada 2 defa tekrarlayın.

4-1 yumurtanın akına bir limonun kabuğunu rendeleyinve krem kıvamına gelinceye kadar rendeleyin.Krem kıvamı alana kadar limon kabuğu ilave edebilirsiniz .Hazırladığınız bu karşımı banyodan 1 saat önce cildinize uygulayın.Bu uygulamayı haftada 1 defa yapmak yeterli gelecektir.

5-4 çorba kaşığı bal,1 fincan limon suyu 2 adet yumurtanın akı ve 1 yemek kaşığı badem yağını ekleyerek karıştırıyoruz .Bu karşıma krem kıvamına gelene kadar süt ve patates unu ilave edilir.Bu karışım kısık ateşte 5 dk ısıtılıp ılık halde yüzünüze sürün  bu maske derin çizgiler için çok etkilidir.Maske 1 saat ciltte bekletilip ılık su ile yıkanır.

KIRIŞIKLIK İÇİN PİYASADAKİ KREMLER

LİFE CELL

VICHY

AMEND ANTI-AGE

DERMODAY

Biojavu

GUTTO MAVİ ANEMONE

SHISEIDO

OHT PEPTİDE3

DUTOX

ANEW

GIVENCHY NO SURGETICS

VABELLE

(Sizin de kullandığınız krem varsa aşağıya yorum yapınız, yorumlar ve tavsiyeler herkese faydalı olur...Teşekkürler)

Kırışık nasıl geçer, Kırışıklık kremi tavsiye

Önceki cevap:Sebze haşlama suyu ile zayıflamak mümkün mü Sonraki Cevap: Yüzdeki Ben nasıl yokedilir