Oyuncu olmak için ne yapmalıyım

dizi-oyunculari.jpg

Televizyonfilmlerinde ve dizilerde Oyuncu olmak için birkaç çıkış yolu var, fakat hepsinden önce bu işi para için değil "zevk aldığınız için" yapmalısınız. Eğer para için oyuncu olmaya çalışırsanız işlerin ters gittini ve kötü bir oyuncu olduğunuzu göreceksiniz. Kötü oyuncular iyi para kazanamaz.

Sadece "işini seven ve en iyi oyuncu olmak için çalışanlar" kazanır, zaten bu dereceye erişmiş insanlar paraya önem vermez.

 

Oyuncu olmak için yapabileceğiniz çıkış noktaları:

 

1- Okul: Oyunculuk okuluna gidebilirsiniz. (bazı okullar fazla para istemektedir). En sağlamı bir okuldan başlamaktır. Oyunculuk kursları da alternatif olabilir fakat bunların bazıları sadece para kazanmak için açılmıştır. dikkat etmek gerekir.

2- Belediye tiyatrosu: Belediyenin tiyatro kadrolarına girmek için çevresi olan birilerine ulaşmaya çalışırsınız (fazla siyasi).

3- Cast Ajansları: Cast ajanslarına kayıt yaptırıp filmlerde figuran olabilrisiniz, en ucuzu budur. Fakat kendinizi yetiştirmeniz zor olur. Ömrünüzün yarısı figuran olarak geçer. Cast ajansları.

4- Ustanın izinden: Bir oyuncuya takılıp hem fikir alabilir hemde izlenecek yol konusunda görüş sorabilrisiniz, (iyi bir oyuncuya ulaşmak için tanıdığınız fazla olmalı). Dizi oyuncularına ulaşmak zordur ve size ayıracak zamanları yoktur.

5- Yapım Ajansları:Bir yapım ajansında alt seviye işe girersiniz. Farklı bir kişiliğiniz varsa sizi farkedip oyunlarda küçük roller verebilirer.

Dizi oyuncuları hakkındaki yeni sitemizde oyuncu olmak hakkında bilgi edinebilir ve oyuncuların facebook adreslerine ulaşabilirsiniz.

Oyuncu olmak istiyirem ne yapabilirim

Önceki cevap:Muhabbet kuşu Kuluçka makinesi veya lamba Sonraki Cevap: Bebek çok Ağlıyorsa ne yapmalı

şule

çok zormuş daha kolay yolu yokmu ya üf

2013-04-18

hale

oyuncu olmak için hangi üniversiteye gidilmeli mi tüm ince ayrıntılarıyla öğrenmek istiyorum

2013-04-18

Naz

Cok zor diyil ama bence oyunculukdan zevk alan birisi yok cok parali is oldugu icin her kes oyunculugu seciyor

2013-06-06

mehmet

bende oyuncu olmak istiyorum acaba ne yapılmalı öğrenmek istiyorum.

2013-07-15

Erhan

Oyuncu olmak çok istiyorum ne yapmam gerek

2013-08-02

hayriye dinler

ben de oyuncu olmak istiyorum oyunculara hayranım iyişallah olurum çoook yetenekliyim ama tek sorunum var köyde oturmak konya ya bağlı karapınar kayacıkta otuyorum??oÌ???

2013-11-11

mert yonca

OYUNCU OLMAK İÇİN HANGİ ÜVİVERSTE GİTMELİYİZ LÜTFEN CVPVERİN

2013-09-08

bayram

bende olmak istiyorum hemde ücretsiz oynamak çünkü benim gözüm parada değil zevkte var oyuncu olmanın yolu olsa bedavaya oynarım

2013-10-08

Eda

Bende Olmak istiyorum

2013-10-20

mehdi

ben oyun cu olmayi cok istiyorum neolur bana yardmci olun

2013-11-08

aysel

Oyunculuk benim cocukluk hayalim.biliyorum cok zor olacak.lutfen bana yardim edin.oyunculugu coooook istiyorum

2013-11-29

serdar

bende oyuncu olmak istiyorum ve bunun için konservatuar okumak gerekiyor :)

2013-12-28

Ali

Oyuncu olmak en buyuk hayalim.isalah olurum

2014-01-07

Mathers

Arkadaşlar oyunculuk zor bir meslek mesela uzun yazılı sayfaları ezberlemek zorunda kalırsın öpüşme sahnesinde öpüşürsün küfür etmek zorunda kalırsın herkez oyuncu kolay kolay olamaz işte olsada 1 bölümlük

2014-12-01

TUCE

DAHA 13 YASINDAYIM AMA YAPACAMA INANIYORUM SIMDIYE KADAR AKLI9MLA YAPTIM BUNUDA AKLIMLA YAPARIM CUNKI ZEKIYIM

2014-12-19

TUCE

BEENCE BU OLAY BENDE OLMAK ISTIYORUMLA OLMAZ GONULDEN KALPTEN GELEN BISIIIII BI AZIM BIR HIZ BENDE OLMAK ISTIYORUM DİYENLERE INANMIYORUM BEN KENDIME DAIMA INANIYORUM

2014-12-19