Pırlanta Yüzük Temizliği nasıl yapılır

Pırlanta yüzükler parlaklıklarıyla göze çarparak bayanların parlama aksesuarı olarakta tabir edilebilir.Pırlanta yüzük takan kişi pırlantanın gözalıcı parlaklığına alışıktır.Pırlanta yüzük hem günlük kullanımda hemde özel güzlerde kullanılabilirler.

pirlanta-yuzuk.jpg

Pırlanta yüzüğün kullanımı kadar pırlanta yüzüğün temizliğide önemlidir.Pırlanta yüzüğün parlaklığını ilk günkü gibi olmasını istiyorsanız.Pırlanta yüzüğünüzün evde kullanımını yapmanız çok kolaydır.

PIRLANTA YÜZÜĞÜN EVDE TEMİZLİĞİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

Sıcak su

Amonyak

3 Ayrı kase

Temizlik Eldiveni

Sert kıllı diş fırçası

Bulaşık deterjanı

pirlanta-temizligi.jpg

Temizlenişi

Kabın içine 1 bardak ılık su ve 1/4 bardak amonyak koyun ve yüzüğü içinde 20 dakika bekletin.Eldivenlerinizi takın ve yüzüğü amonyaklı kaptan alıp, içine ılık su ve  bulaşık deterjanı eklediğiniz kabın içine koyun. Yüzüğü biraz ovalayın.Diş fırçası yardımıyla, yumuşak bir şekilde yüzüğünüzün her tarafını iyice fırçalayın.Yüzüğün üstünde kalan tüm deterjanın çıktığından emin olun ve suda iyice durulayıp, kuruması için havlunun üstüne bırakın.

Pırlanta yüzüklerinizi bir ömür boyu kullanmak istiyorsanız.Kaba zorlu ve kimyasal maddelerle temizlik yaparken güçlü klorlu çamaşır suyu ile temas etmesine izin verilmemelidir. Bu, pırlantaya zarar vermez ama metal renginin matlaşmasına ya da bozulmasına neden olabilir.Pırlanta yüzüğünüzü yada pırlanta setinizi karışık bir şekilde koymayınız bu pırlantaların birbirini çizmesini önlemek için önemlidir.Pırlantalarınızı tek tek kağıda sararak bir kesede yada poşette saklamak gerekmektedir.

Profesyonel Bakım: En sağlıklı yöntem budur. Ayrıca mücevheriniz üzerindeki tırnakların eğilmediğinden veya gevşemediğinden emin olmak için zaman zaman kontrol ettirmeniz sağlıklı olacaktır.

Mücevher Temizleme Sıvısıyla:Herhangi marka bir mücevher temizlik sıvısının üzerinde yazan talimatları takip ederek mücevherinize eski ışıltısını kazandırabilirsiniz.

Yumuşak Sıvı Deterjanla:Pırlanta yüzüğünüzü  küçük bir kap dolusu herhangi yumuşak bir sıvı deterjanla köpürtülmüş ılık suyun içine daldırın. Yumuşak bir diş fırçası ile köpüğün içinde nazikçe fırçalayın. Mücevherinizi, bir süzgeç üzerine koyarak ılık su ile durulayınız. Kağıt havlu veya benzer bir malzemeyle kurulayın.

Pırlanta Yüzük nasıl Temizlenir

Önceki cevap:Monarşi Nedir Sonraki Cevap: Turkcell reklam sms engelleme