Rekorlar kitabına nasıl girilir

Rekorlar kitabına giremek için, İlk olarak, GUINNESS WORLD RECORD.COM adresindeki  siteye girip Rekor denemesi yap bölümündeki formu tam ve eksiksiz olarak doldurmak gerekmektedir.

Formda sizden e-posta adresinizi istenecektir ve formu kayıt ettikten sonra belirttiğiniz e-pota adresine onay mesajı gelir ve siz kabul ederek onu teyit edersiniz ve böylece başvurunuz sistemde kayıt olmuş olur. Ardından size referans numarasını içeren bir elektronik posta gelecek. Bu numarayı kaybetmeyin ve kuracağınız her bağlantıda bu numarayı kullanacaksınız. Bu elektronik postanın ekinde rekor kıracaklar için hazırlanan bir paket bulunmaktadır. Bu mail size bir ile beş iş günü içinde geri gönderilecektir.

Başvuru sıraya girdikten hemen sonra Rekor kıracaklar için hazırlanan pakette, Rekor Denemesi Anlaşmasını göreceksiniz. Bu anlaşmayı okumanız, imzalamanız ve elektronik postada belirtilen yöntemlerle  geri göndermeniz gerekmektedir. Bu süreç tamamlanana dek kimse sizinle iletişime geçmeyecektir. Anlaşmayı aldıktan sonra rekor önerinizi uzmanlar tarafından araştırılıp, değerlendirmek yaklaşık olarak 4-6 hafta sürecektir.

Karar verildikten sonra size kararı  bildiren bir elektronik posta gönderilecek. Bu elektronik posta da aşağıdakilerden biri şeklinde gelecektir;

a) Önerinizin reddi- ve mümkün olduğu zaman, kararımızın gerekçesinin detayları.

b) Önerinizin yeni bir Guinness World Record kategorisi olarak kabulü.

c) Öneriniz, izlemekte olduğumuz ve daha önceden oluşan bir kategoriye benzerlik gösterdiğinden, yeni bir rekor teklifi.

Yukarıda belirtilen onay mesajından sonra sizle iletişime geçilecektir.

kolektif-guinness-rekorlar-kitabi-2011.jpg

Rekorlar kitabına nasıl girilir

Önceki cevap:Sazan balığı nasıl pişirilir? Sonraki Cevap: Texas Holdem Poker Hileleri