Saç Bakım Kürler. Yanmış saçlar ne yapılır

bakimli-sac.jpg

Yanmış saçların tedavisi yoktur. Belki bazı bakım kremleri ile yumuşatılabilir, fakat kırılan bir tırnak gibi bozulmuş bir saç yapısı da düzeltilemez. Uçlardan kesip kısaltmak ve geride kalan saçlara bakım yapmak en uygunudur.

Saçlarımızın düzgün görünmesi genellikle bir kadının bakımlı görünmesinin ilk adımıdır.Günümüzde de en çok saçlmarımıza şekil vermek için kullandığımız aletlerden biride saç şekillendiricileridir.Bu aletler saçımıza şekil verdiği gibi zamanla saçlarımızın kırılmasına yanmasına da neden olur.

Saç şekillendiricilerin olmadığı dönemde genellikle bu işlem fönle yapılırdı. Saça çekilen fön saça aşırı sıcak verilmesiyle saç tellerinin içine temas ederek saçın kırılmasını sağlar.Saçlarımızın fönden yada saç şekillendiricilerinden kırılmaması için saçımıza bakım uygulamak zorundayız.Hassas ve ince telli saçlar daha çabuk kırılıp yanabileceğinden saçımızı güçlendirmemiz gerekmektedir.Vücudumuzun nasıl ki vitaminlere ihtiyacı varsa saçlarımızında kuvvetli ve sağlıklı olabilmesi için vitaminlere ihtiyacı vardır.

Evde uygulanabilecek bir kaç bakım ile daha güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.Fönden yada saç şekillendirici ile yanan saçların daha çabuk uzamasını ve biraz daha sağlıklı görünmesi sağlanabilir.Yanan saçların düzelmesi gibi birşey söz konusu değildir.Fakat bundan sonra saçların yanmaması için daha sağlıklı olmasını sağlayabiliriz.

Sizlerinde saçlarının daha sağlıklı olması için birkaç bakım kürü;

Yumurta özlü saç kürü

Yanmış ve yıpranmış saçlara uygulanabilecek ve farkını anında hissedebileceğiniz yumurta maskesi 1 adet yumurtayı tümüyle 6 kaşık hindistancevizi yağı ile iyice karıştırıp.Hazırladığınız bu karışımı saç kökünden ucuna kadar yavaşça sürerek saç köklerimize iyide uygulayıp 35-40 dk kadar bekletilecektir.Bekleme süresi dolduktan sonra ılık ve kremli şampuanla yıkanması gerekmektedir.Bu maskeli ilk 1. hafta hergün 2. hafta 2 günde bir 3.hafta haftada iki kez ve daha sonrasında haftada 1 kez mutlaka saçlarımıza uygulamalıyız.

Jojoba Yağı Bakım kürü

5 yemek kaşığı jojoba yağı ile 1 tatlı kaşığı biberiye yağını iyice karıştırınız.Bu uygulamanın daha etkili olması için 1 çay kaşığı ıtır çiçeği yağıda ekleyebilirsiniz.Yağ karışımı elimize bir miktar alınarak nemli saç köklerimize iyice masaj yaparak uygulanacak.Daha sonra bu karışım yine ellirimizle tüm saçımıza uygulanacaktır.Yaklaşık olarak 30-35 dk beklenip.Şampuanla yıkanacaktır.Uygulamanın etkili olabilmesi için  ilk 15 gün haftada 2 defa sonrasında haftada 1 defa uygulanmalıdır.

Daha fazla saç kürü çeşitleri için evde uygulanabilecek saç kürü listesi sayfamıza bakınız.

Saçlarım fön çekince yandı, Fön yanığı nasıl düzelir

Önceki cevap:Bayat Ekmek ile ne yapılır, Bayat ekmek kullanımı Sonraki Cevap: Sürücü Kursu Soruları, Ehliyet Sınavı Soruları

Yeni Sorular