Saç Dökülmesi nasıl tedavi edilir

sac-dokulmesi.jpg

Saç, saç köklerindeki vitaminlerle beslenir.Saçımızın dökülmesini önlemek için ilk yapmamız gereken beslenmemize dikkat etmektir.

Saçımızın uzaması ve köklerinin sağlıklı olabilmesi için gerekli olan temel vitaminler A vitamini,B vitamini,B12 vitamini`dir.Bu vitaminleri doğal yoldan ve yeteri kadar almış olursak saçımızın daha saçlarınızın daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.Özellikle protein ağırlıklı beslenenlerin saçlarının daha sağlıklı olduğu gözlenmektedir.Ayrıca saçın yapısına uygun olan şampuanlar kullanılarak saçın dökülmesi aazaltılabilir.Saç dökülmesinin tamamen durması mümkün ddeğildir sağlıklı saç bile günde en az 40-70 saç teli kadar dökülmektedir.Saçın günde 100 tele kadar dökülmüş olması herhangi bir tehlike arz etmemektedir.Genetik kaynaklı saç dökülmeleride görülmektedir.Aile özellikle babalardan oğullarına miras kalan saç yapısıdır.Saç dökülmesinde artık eskisi gibi korkutucu değildir.Kişi isterse arzusuna göre saç ekimi yaptırıp bu sorunu kökten çözebilmektedir.

Saçın dökülmesini önlemek için tonlarca para harcayıp luzumsuz kimyasal karışımları saç bakımı olarak saçlarımıza sürmek pek akıllıca değildir.Bunun yerine saç dökülmesini önleyecek bitkisel kürler tercih edilmelidir.

Saç Dökülmesini Önlemeye Yardımcı Kürler

YUMURTA MASKESİ

1 yumurta sarısını,2 yemek kaşığı badem yağı ve 1 diş sarımsağı ezip karıştırdıktan sonra saçımıza uygulayıp 30 dk bekletiyoruz.

HİNT YAĞI MASKESi

Saç diplerimize bu yağ ile intizamlı bir şekilde masaj yapmak saç diplerimizin daha dayanıklı olmasını sağlar.

Yumurta özlü saç kürü

Yanmış ve yıpranmış saçlara uygulanabilecek ve farkını anında hissedebileceğiniz yumurta maskesi 1 adet yumurtayı tümüyle 6 kaşık hindistancevizi yağı ile iyice karıştırıp.Hazırladığınız bu karışımı saç kökünden ucuna kadar yavaşça sürerek saç köklerimize iyide uygulayıp 35-40 dk kadar bekletilecektir.Bekleme süresi dolduktan sonra ılık ve kremli şampuanla yıkanması gerekmektedir.Bu maskeli ilk 1. hafta hergün 2. hafta 2 günde bir 3.hafta haftada iki kez ve daha sonrasında haftada 1 kez mutlaka saçlarımıza uygulamalıyız.

BADEM YAĞ KÜRÜ

2 yemek kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

2 yemek kaşığı badem yağını 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırıp saçımızın diplerine iyice masaj yaparak uygulanması gerekmektedir.haftada 3 kez 30 dk bekletilerek bu kür uygulanması gerekmektedir.

BAL MASKESİ DOĞAL PARLAKLIK KÜRÜ

1,5 çay kaşığı bal 4 bardak sıcak su ile karıştırılıp.Saçınızı şampuanladıktan ve duruladıktan sonra bu karışımı saçlarınıza sürün.Tekrar durulama yapmadan saçlarınızı kurutun.

Saç Dökülmesinin kesin tedavisi var mıdır

Önceki cevap:istanbul eğlence merkezleri Sonraki Cevap: Mustafa sarıgül iletişim adresleri

huraman

selam/azerbaycanliyam.benim tiroidim var 7-8 duyunum var.sacim tokuluyor ne yapiyim bene yardim edin ,35 yasim var .3 cocuk annesiyim.saq olun tesekurler

2013-09-06

ramazan

benim saçım çok dökülüyor yaşım 15 bu durumdan hşç hoşlanmyrm bana yardmcı olblrmsnz.

2013-09-29

ibrahim

Sacim dukuluyor

2014-03-11

Yeni Sorular