Saç Dökülmesi şampuanı Nasıl Seçilir

sac-dokulmesi-icin-sampuan.jpg

Kabus haline gelen saç dökülmeleri için biraz dikkat ederek kurtulmamız mümkündür. Seceveğiniz şampuanlara saç bakım kremlerine dikkat edilmesi gerekmektedir.Yanlış kullanılan saç bakım setleri saç dökülmesini kesmez dahada artmasını sağlar. Saç dökülmesi şampuanları ucuz olmasından önce kaliteli olmasına göre seçilmelidir.

Şampuan seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta şampuanın içerisinde ne gibi bitkiler ve vitaminler bulunduğudur.Şapuanın içinde bulunan bazı bitkiler yalnız kullanıldıklarında değilde bazı bitkilerle beraber kullanıldığında saç dökülmesine karşı etkilidirler.Saçların en besleneceği yer kökleridir.Bunun için saç diplerindeki gözenekleri açacak ve ksaç köklerini besleyecek türden vitamin içermelidirler.Saçlar saç kökündeki kılcal damarlar vasıtası ile beslenmektedir .Saç köklerindeki kılcal damarlardan saç için gerekli olan vitaminleri emmektedirler.Bu yüzdende saç dökülmeleri için kullandığımız şampuanların içinde saç derimizi tahriş edecek yada saç derisine zarar verecek bir madde bulunmamalıdır.Genellikle seçeceğiniz şampuanların bitki özlü olmasına ve içinde kimyasallar içermemesine özen göstermeniz gerekmektedir. saç şampuanı yanında iyi bir saç maskesi de sizin için faydalı olacaktır.

Şampuan kullanırken saçtaki bekletme süresi çok önemlidir.Şampuandaki vitamin ve minerallerin saça geçmesi için belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir.Şampuandan sonra krem kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli konuda kremin saç köklerine değmemesi gerektiğidir.Saç kremini uygularken saçımızın uç kısmından başlayıp söç köklerine 3 cm kala uygulamayı bitirmektir.

Saç Dökülmesine karşı şampuan alırken nelere dikkat etmeliyiz

Önceki cevap:Knight Online PVP Server 2013 Sonraki Cevap: 2013 önde gelen Android Telefonları

Yeni Sorular