Saç Kepeklenmesi çözümü nedir

kepekten-nasil-kurtulurum.jpg

Kepek problemi özellikle olmayacak anlarda sıkıntı yaratmaktadır.Siyah renk giysiler için başlı başına bir sorun yaratmakta olan kepekten kurtulmak için evde hazırlayabileceğiniz bir kaç doğal yöntemle kurtulabilirsiniz.

Kepek Önleyici Doğal Kürler

  • Aspirin
  • Karbonat
  • Limon
  • Ağız Gargarası
  • Tuz
  • Sirke

Aspirin:Banyo yaparken kullanacağınız miktardaki şampuanın içine 2 adet aspirini ezip karıştırıp yıkama işlemini aspirinli şampuanla yapınız.(Kullandığınız şampuanın kremsiz olmasına özen gösteriniz.)

Karbonat:Kepeğin çoğalmasını ve karbonat kürüne başladıktan sonra gözle görülür azalmaya şahit olacaksınız.Bir avuç karbonatı saçlarınız ıslakken saç diplerine masaj yapın ve daha sonra durulayın.

Limon:Saç diplerinizin kuru olmasına özen göstererek yarım limon suyu ile saç diplerinize masaj yapınız ve son durulama suyunada yarım limon katarak durulayınız.

Tuz:Saç diplerinizi ıslatarak bir avuç dolusu tuzla ovun ve son durulama suyuna ilave olarak bir dkaç damala sirke damlatın buda saçınızın parlaklığını sağlayacaktır.

Sirke:Saç deriniz kuru haldeyken yarım fincan sirkeyle ıslatarak 15 dk saç derinize masaj yapınız ve 10 dk bekleyiniz daha sonra saçlarınızı durulayınız.

saclardaki-kepek1.jpg

Kepeğin Oluşmasının Nedenleri

1.Sağlık Sorunları

2.Saç spreyleri

3.Stres

4.Hijyenik nedenler

5.Sürekli saçın kapalı kalması

6.Fazla karbonhidrat tüketimi

7.Alerji

8.Saçın iyi durulanmaması

9.Tansiyon

10.Bakım kremlerinin yanlış kullanılması

Saçımdaki kepeken nasıl kurtulurum

Önceki cevap:Sigarayı Bırakmak için ne yapmalıyım Sonraki Cevap: Yoga´nın Yararları

Yeni Sorular