Seyrek Saçlar İçin Saç Maskesi

 

kirik-sac-610x250.jpg

Saçımızın seyrek olması genetik nedenler haricinde tamamen yaşam kalitemizden kaynaklanmaktadır.Herhangi bir sağlık sorunumuz yoksa kokmamalıyız.

Saçımızı eski haline getirmemiz için ilk önce sorunun kaynağını bilmemiz gerekmektedir.Saçımızın neden döküldüğünü bilmeliyiz.Günümüzde bir çok şampuanlar,bakım  kremleri  vitaminler ,saç maskeleri  hepsi hikaye diyebiliriz.Bilinçli olmalıyız saçımızın dökülmesinde beslenmemizi gözden geçirmeliyiz.Saçımız için gerekli vitaminleri alıp almadığımızı gözden geçiriz eğer yeterli miktarda almıyorsak ,bu vitamin ve minerallere uygun bir beslenme düzeni kurmalıyız.Doğal olan saç maskeleri yapmalıyız. Kimyasal olan herhangi bir bakım maskesi kullanmamalıyız. Saç dökülmesi 35 yaş üstü erkeklerde normaldir, bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız herhangi bir ürün almadan önce cilt doktoruna danışın.

Doğal bakım maskeleri yapmak saçımızın sağlığı açısından önemli olduğu kadar bütçemizide sarsmaz.Tonlarca para harcayıp aldığımız kimyasal bakım maskelerinin yerine doğal olanları tercih etmeliyiz.Hatta evimizde kendimiz hazırlayıp uygulamalıyız.

HİNT YAĞI MASKESi

Saç diplerimize bu yağ ile intizamlı bir şekilde masaj yapmak saç diplerimizin daha dayanıklı olmasını sağlar.

YUMURTA MASKESİ

1 yumurta sarısını,2 yemek kaşığı badem yağı ve 1 diş sarımsağı ezip karıştırdıktan sonra saçımıza uygulayıp 30 dk bekletiyoruz.

ZEYTİNYAĞ

3 Çorba kaşığı zeytin yağını ısıtıp saçımızın diplerine masaj yaparak uygulayıp sıcak suyla nemlendirdiğimiz havluyu saçlarımızın hava almayacağı şekilde sarıyoruz.Havlu soğuyana kadar bu masajı zeytinyağla tekrarlıyoruz.Kırılan saçlar için çok faydalı bir bakım.

 

sac.png

BESLEYİCİ MASKE

1yumurta sarısı,1 çay bardağı demli çay,2 çorba kaşığı badem yağı,1-2 damla limon suyunu karıştırıyoruz.Saç kökleirmize masaj yaparak uygulayıp 15-20 dk bekliyoruz.

YAĞLI SAÇLAR İÇİN MASKE

Limon kabukları,nane ve limon otunu kaynamış suya atıp yarım saat daha kaynatıyoruz.Kaynattığımız bu karışıma yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyip karıştırıyoruz.Saçlarımızı şampuanla yıkadıktan sonra hazırladığımız bu karışımdan  tekrar ,tekrar bir kaç kez döküyoruz.

 

sac31.jpg

PARLAK SAÇLAR İÇİN MASKE

Malzemeler:1portakal,1,5 çorba kaşığı bal,1-2 damla sandal ağacı yağı

Yapılışı:Portakal suyu,sandal ağacı yağı,su ve balı karıştırıyoruz.Saçımızı şampuanla yıkadıktan sonra durulamada bu suyu kullanıyoruz.

 

kirik-sac-610x250.jpg

YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN

1 adet muz,2-3 damla badem yağı

Yapılışı:Muzu bağdem yapı ile karıştırıp saç kökleirmize masaj yaparak uyguluyoruz.15-20 dk bekledikten sonra maden suyu ile duruluyoruz.

KURU SAÇLAR İÇİN MASKE

1,5 çorba kaşığı bal,yarım çay bardağı yağlı süt

Yapılışı:Balla sütü iyice karıştırıp saç diplerimize masaj yaparak uyguluyoruz 15 -20dk bekledikten sonra şampuanla yıkıyoruz.

Saçlarım Çok Seyrek ne Yapmalıyım

Önceki cevap:Eski Felsefik Sözler Sonraki Cevap: Makale Ne demek