Seyrek saçlar nasıl çoğaltılır

sac-dokulmesi-onlenmesi.png

Günümüzde en sık rastlanan saç dökülme sorununa  neden olan etkenler yoğun iş hayatı ,stres,saç boyaları ve kullanılan kimyasal ağırlıklı olan şampuanlar,kremler en büyük etkenlerdir.

Saç dökülmelerine ilaçlı tedavilerden çok bitkisel olanlarını tercih etmeliyiz.Doğal saç bakımı sıklıkla tekrarlamalı ve saç dökülmesi durana kadar sıklıkla devam edilip saç dökülmesi durduktan sonrada belirli aralıklarla devam edilmelidir.Özellikle saç boyalaında kimyasal olanlarından kaçınarak doğal olan boyalardan kullanmaya çalışmalıyız.Saç kökleri yediğimiz besinlerden aldığımız vitaminlerle beslenmektedir.Dikkat etmemeiz gereken saçımızı besleyecek vitaminleri alıyor olmamızdır.Bu yüzdende mutlaka yediğimiz besinlere dikkat etmek zorundayız.Beslenmemize dikkat etmeliyiz.

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN DOĞAL MASKELER

YUMURTA MASKESİ

1 yumurta sarısını,2 yemek kaşığı badem yağı ve 1 diş sarımsağı ezip karıştırdıktan sonra saçımıza uygulayıp 30 dk bekletiyoruz.

ZEYTİNYAĞ

3 Çorba kaşığı zeytin yağını ısıtıp saçımızın diplerine masaj yaparak uygulayıp sıcak suyla nemlendirdiğimiz havluyu saçlarımızın hava almayacağı şekilde sarıyoruz.Havlu soğuyana kadar bu masajı zeytinyağla tekrarlıyoruz.Kırılan saçlar için çok faydalı bir bakım.

BADEM YAĞ KÜRÜ

2 yemek kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

2 yemek kaşığı badem yağını 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ile karıştırıp saçımızın diplerine iyice masaj yaparak uygulanması gerekmektedir.haftada 3 kez 30 dk bekletilerek bu kür uygulanması gerekmektedir.

BAL MASKESİ DOĞAL PARLAKLIK KÜRÜ

1,5 çay kaşığı bal 4 bardak sıcak su ile karıştırılıp.Saçınızı şampuanladıktan ve duruladıktan sonra bu karışımı saçlarınıza sürün.Tekrar durulama yapmadan saçlarınızı kurutun.

Saçım çok seyrek nasıl çoğaltabilirim

Sonraki Cevap: Anneler Günü Hediyesi seçimi

selen

Napiyon saçlarım çok dökülüyor .yardım edin...Lütfen

2013-12-08

buşra

sacımı daha kötü etti sacım yağlanmıyordu ama şimdi cok yağlı gitmiyor 4 kez yıkadım kuruludım :(

2014-01-18