Tek Taş Fiyatları

Tek Taş Fiyatları

Tek taş yüzük diyince genellikle ilk akla gelen tek taş pırlanta yüzüklerdir. Her genç kızın hayalinde mutlaka sevdiği erkek tarafından kendisine armağan edilen tektaş bir yüzük vardır.

tek-tas-11.jpg

Bu yüzüğün illa pırlanta taşlı olması şart değildir.Taşın cinsi erkeğin maddiyatını simgeleyeceği için kadın için önemli olan sevdiği adamın kendisine tek taş bir yüzük armağan etmesidir.Tek taşlı yüzüğün hangi anlam ifade ederek armağan edilmeside en az tek taşlı yüzük kadar önemlidir.Kadın için erkek tarafından tek taşlı bir yüzük almış olması bağlılığı simgeler.Kadın tek taşlı bir yüzüğü parmağana takan bir erkeği artık evliliğe adım atmak istediğini,kendisine verilen tek taş yüzüğün, bir nikah yüzüğü olduğunu düşünür.Erkek bu yüzden kadına armağan ettiği tek taşlı bir yüzüğü kadına sunarken anlamını hissettirmelidir.Bu yüzük erkek için sadece kadına değer verdiği için takılan bir tek taş yüzükse bunun herhangi bir ciddi başlangıç olarak anlamamasını sağlayıcı açıklamada bulunması gerekmektedir.Çoğu erkek evlenmeyi düşünmediği bir kadına tek taşlı bir yüzük hediye etmez.Zaman zaman kişinin duygu yoğunluğuna görede hediye anlayışı değişebilir.Yoğun duygu fırtınası yaşayan bir erkek hediye seçerken tereddüt etmeden tek taşlı bir yüzük alabilir.Karşısındaki kadının kendisine ne anlam ifade  ettiğini tartmayan bir erkeğe  kesinlikle karşısındaki kadını mutlu etmek için tek taşlı bir yüzük alması tavsiye edilemiyeceği gibi duygularından emin olan bir erkeğin sevdiği ve yanında ayırmak istemediği bir kadına tek taş yüzükten başka bir hediye tavsiye edilemez.

Yapılan  araştırmalarda Türkiye`de özellikle sevgililer günü haftası ve sevgililer günün`de pırlanta  yüzük ve tek taş yüzük satışlarının genel satışlarından 4 kat fazla artmasıdır.Bu artıştan da anlanacağı gibi genel anlamda tek taş pırlanta yüzükler,tektaş yüzükler derin bir anlam ifade etmektedir.Tek taş yüzük nikah yüzüğü olarakta düşünülmektedir.Evlilik teklifi yapmak isteyen  bir erkek kadına evlenme teklif ederken mutlaka elinde tek taşlı bir yüzük bulundurur.Teklifini yaparken bu tektaş yüzüğü kadına sunar.Sevdiği erkek tarafından kendisine hangi anlamda sunulursa sunulsun tektaş  yüzüğü beğenmeyecek olan bir kadın yoktur.Kadın için önemli olan pahalı bir hediyeye sahip olması değildir.Önemli olan karşısındaki erkeğin ona verdiği değerdir.Sevdiği erkek tarafından sahiplenildiğini hisseder.Tek taşlı bir yüzük aldığında kadın erkek tarafından söylemediği sözleri kendi içinden geçirerek tüm duymak istediği kelimeleri duymuş olur.Kadın için tektaş yüzüğün anlama erkeğin kendisine bana bağlısın ,benim için herkesten ayrı ve özelsin anlamını taşıdığını düşünür.Tek taşlı bir yüzüğün kadın için en büyük gizemi belirlenemeyecek ve tanımlanamayacak bir mutluluk duymasına neden olmasıdır.

Tek taşlı yüzük fiyatları modellerine ve taşının cinsine göre değişiklik göstermektedir.Tek taş bir pırlanta yüzüklen,normal bir taşa sahip olan tektaşın arasında çok büyük fiyat farkı vardır.Tek taş yüzükler kullanılan pırlanta markalarına görede değişiklik göstermektedir.Modelleri aynı olan tek taş pırlanta yüzüklerde farklı firmalar tarafından üretilmiş olduğunda arada mutlaka fiyat farkı bulunmaktadır.

TEK TAŞ YÜZÜK FİYATLARI

Aşağıda bazı güncel tektaş pırlanta fiyatları yazılmıştır. Bu fiyatlar çeşitli alışveriş sitelerinden alınmış olup sadece bilgi amaçlı eklenmiştir. Buradaki pırlanta fiyatları markaya ve alınan firmaya göre değişiklik gösterebilir.

tek-tas-14.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 1.710 TL

tektas-yuzuk-fiyatlari.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 1.475 TL

tek-tas-yuzuk1.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 1.345TL

tek-tas-19.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 2.540 TL

tek-tas-18.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 1.843 TL

 

tek-tas-17.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 1.915 TL

tek-tas-16.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 1.645.00 TL

tek-tas-14.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 843.00 TL

 

tek-tas-12.jpg

TEK TAŞ YÜZÜK 345.00 TL

tek-tas-11.jpg

TEK TAŞ YÜZÜK 375.00 TL

tek-tas-9.jpg

TEK TAŞ PIRLANTA YÜZÜK 1.216 TL

tek-tas-8.jpg

 

TEK TAŞ YÜZÜK 410.00 TL

 

tek-tas-5.jpg

TEK TAŞ YÜZÜK 275.00 TL

 

Hediye`nin Fiyatı önemli mi

Yapılan araştırmalara göre bir kadın için aldığı hediyenin fiyatı önemlidir.Her ne kadar sorulduğunda kadınlar tersini iddia ediyor olsa da , hiçbir kadın pahalı saf altın çerçeveli bir pırlanta ile gümüş bir yüzüğü değişmez.

Bir erkeğin aldığı hediyenin fiyatı aynı zamanda sevdiği kadına verdiği önemi gösterir. Yani pırlanta tektaş yüzük pahalı ise "erkek gerçekten seviyorsa paranın önemi yoktur" şeklinde bir anlam çıkarılır. Fakat ucuz bir pırlanta yüzük seçen erkek gelecek yaşamında da kadına fazla önem vermeyecek ve bir problem çıktığında sevdiği kadın yerine parayı tercih edecektir. Bunu anlamak içni araştırma yapmaya dahi gerek yoktur. Çünkü ömründe tek bir kadını sevecek adam ömründe bir kez alacağı pırlanta için vereceği paradan korkmaz, pırlanta fiyatları yüksek olsa dahi en pahalısını alır.

 

Kadınlar Neden Pırlanta ister

kadin-ve-pirlanta.jpg

Kadın için pırlanta tek-taş yüzük sadece bir hediye değil, diğer kadınlara üstünlük sağlamak ve gösteriş yapmak için kullanacağı bir araçtır. O sebeple boynunda gizli kalacak pırlanta bir kolye yerine sürekli parmağında görünen tek taşlı bir pırlanta onun için daha önemlidir.

 

Pırlanta fiyatları neden yüksek

Pırlanta fiyatları yüzük üzerindeki taşın değerine göre yüksektir, tek parça pırlanta taş çok kıymetlidir, fakat taş içersinde kabarcıklar varsa fiyatı düşer. En pahalı pırlanta tek taş büyük ve kabarcıksız olanıdır. Uzmanlar bunu anlamak için büyüteçle ışık altında taşa farklı açılardan bakar.

Pırlanta üreticileri taşın içindeki kusursuzluk oranına göre fiyat belirler. Daha küçük olan taşlar dahi kabarcıksız olma durumuna göre pahalı olur. Birde tarihi geçmişi olan pırlantalar antika eşyalar gibi pahalı olur.

 

Pırlantada fiyatında kdv vergisi nedir

Pırlanta lüks bir hediye gibi görünse bile aslında diğer birçok armağana göre ucuzdur. Çünkü pırlantadaki kdv vergisi yoktur. Yani ekmek için kdv %1 iken pırlanta satanlar herhangi bir vergi ödemez. İhracatta zaten vergi vermedikleri için pırlantayı çok ucuza alıp satabilirler.

1 Ağustos 2004 tarihi itibari ile, KDV yasası değiştirildi ve Elmas, pırlanta, yakut, zümrüt, topaz, safir, zebercet, inci, virconia gibi değerli taşların KDV`si yüzde 18`den sıfıra indirildi. Daha açık bir ifade ile pırlanta için KDVverilmesi gerekmiyor (Bkz. KDV.yasası Madde.17/g).

Bu garip gelebilir ama para babalarının neler yapabileceğini size göstermesi için güzel bir örnektir. Siz cep telefonu için özel tüketim vergisi ve kdv öderken pırlanta alıp satanlar vergi ödemez. Siz yaşamsal olan ekmek için bile vergi verirken, tamamen lüks olduğu açıkça bilinen pırlanta için hiçbir vergi yoktur. Kim bilir belki de pırlanta satanların önemli yerlerde akrabaları vardır. (küçük bir araştırma size sebebini gösterir)


Hangi pırlanta markası fiyatları daha ucuz

Hiçbir pırlanta markası diğerine göre ucuz değildir. sadece kalitesine göre kendi içinde fiyat değişiklikleri vardır. Fakat bu sektörde fiyat rekabeti yaptıracak bir sebep yoktur. Sürekli satılıyor olmasa da pırlanta evlenecek her kız için önemli bir hediyedir. Her bir pırlanta eşsiz olduğu için fabrikadan çıkan bir ürün gibi diğer benzerleri ile kıyaslanamaz. Aynı markadan alacağınız iki pırlanta bile aynı gibi görünse de aslında büyüteçle bakıldığında çok farklı olduğu görülür.

 

Pırlanta fiyatları ne zaman düşer

Pırlanta fiyatları altın veya Dolar/Euro gibi borsa dalgalanmalarından etkilenen bir alışveriş aracı değildir. Sadece altın fiyatı düştüğünde üzerindekialtın halka değeri düşer, fakat pırlantanın kendisi borsa dalgalanmalarına bağlı değildir. Tek durumda pırlanta fiyatları düşer, eğer pırlanta satıcısı elinde stok fazlası varsa depolarını azaltıp yeni ürünler getirebilir. Bu durumda kampanya yapar ve kampayna süresince normalin ayarı fiyatına kadar pırlanta tek taş yüzük satabilir.


En ucuz pırlanta fiyatları nerededir

Pırlanta için en ucuz demek kalitesiz taş demektir. Eğer kalitesiz bir taş almak istiyorsanız pırlanta aramanıza gerek yoktur. Herhangi bir kuyumcudan tek taşlı yüzük alabilirsiniz. Üzerindeki taş güzel görünür ama pırlanta değildir. Gerçek pırlanta onay sertifikası ile birlikte satılır. Pırlanta olmayan taşlara sahip olan yüzükler hurda fiyatına satılırken , pırlanta yüzükler alış fiyatından daha yükseğe satılabilir.

Tek Taş Yüzük Fiyatları

Önceki cevap:Pırlanta Yüzük Nasıl Seçilir