Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları

YÜKSEK TOPUK GÜZELDİR
topuklu-ayakkabi.jpg

Topuklu ayakkabı bayanlar için vazgeçilmez bir güzellik unsurudur. Topuklu ayakkabı boyu uzun göstermesinin ötesinde vücudu daha ince ve narin gösterir. Özellikle ince topuklu ayakkabılar her dönemde mankenlerin ve moda defilelerinin vazgeçilmezi olmuştur.

Elbette topuklu ayakkabı giymenin faydaları yanında bazı zararları bulunmaktadır. Özellikle uzun süre ayakta duracak bayanların topuklu ayakkabı giymemesi tavsiye edilir.

Topuklu ayakkabı giymek fiyatları pahalı olması için iyi bir cüzdan, aynı zamanda dengeli yürümek için çaba gerektirir. Dikkatsizce yapılan hareketler ayak bileğine zarar verebilir. Uzun vadede omurilik bölgesi için zararlıdır. Yanlış seçilen ayakkabı ise parmakların ezilmesine sebep olur ve parmak batması gibi istenmeyen sonuçlar otaya çıkar.

DOLABINIZDAKİ TEHLİKE

Sadece topuklu ayakkabılar değil, bayanlar tarafından sıkça tercih edilen bazı giysi ve aksesuarlar vücut için zararlıdır:

1- Topuklu ayakkabılar. (Ayak ve bilek ağrıları)

2- Bel kısmını sıkan dar kot pantolonlar. (Göbek ve bel ağrıları)

3- Islak mayo ve bikiniler (sıcak ortamda dahi kurulanmayı unutmayın)

4- Dar sütyenler (Yanlış seçilen sütyen göğüs kanseri riski doğurur)

5- Dar veya kötü malzemeden yapılmış iç çamaşırı. (enfeksiyon riski)

6- Yanlış korse seçimi (Korse vücudunuza faydalıdır, yanlış seçilirse zarar verir)

tasli-ayakkabi.jpg

Özellikle hamile bayanların topuklu giymesi sırt ağrılarına sebep olacaktır. Hamileliğin ilk aylarında önemsiz olsa da 3. aydan sonra kesinlikle topuklu ayakkabı zararlıdır.

Topuklu ayakkabı giymek zararlımı

Önceki cevap:Yüzümüze Allık nasıl sürülür Sonraki Cevap: Günde Kaç Saat Uyumalı