Traş olurken yüzümü kestim iz Kalır mı

Eğer elektrikli hazır traş makinesi kullanmıyorsanız geriye sadece jilet kullanmak seçeneği kalıyor. Sakal Traş`ı olurken kullandığınız jilet türü çok önemlidir. Bunun yanında kullandığını Traş Kremi de hem kayganlık sağladığı hemde cildinizi rahatlattığı için faydalı olacaktır.

Traş olurken kesinlikle Traş sabunu veya Traş Kremi kullanın. Traşı daha kolay yapmak için öncelikle yüzünüze Traş Jeli sürebilirsiniz.

Traş olmak yakışıklı bir erkek için yapıması gereken şartlardan biridir. Diğer şartlar güzel giyinmek ve bakımlı olmaktır. "Erkek bakımlı mı olurmuş" demeyin, kızlar kendine özen gösteren erkeklerden hoşlanır.

Sakal traşı olurken kullanılacak farklı sakal modelleri yaparak ve traş olan kısımları iyice sinek kaydı keserek daha bakımlı olduğunuzu gösterirsiniz. Saç dökülmesi yaşayan erkekler top sakal veya şekilli sakal kesimi yaparak ilgiyi başka yere çekebilir.

 

Traş jeli Nedir

Traş jeli bir jöle kıvamında kremdir. Yüzünüze sürdüğünüz anda hava ile temas ettiği zaman köpük haline dönüşür. Traş köpüğüne göre birkaç saniye geç köpürür. Fakat etkisi daha güçlüdür. Daha pürüzsüz bir traş sağlar.

tras-jeli.jpg

gillette-tras-jeli.png

 

Traş olurken yüzümü kestim iz Kalır mı

Traş olurken kesilen izler kısa sürede yok olur, tabii çok derin kestiyseniz tentürdiyot ve yara bandı ile kapatmak gerekir. Özellikle ergenlik döneminde yüzde oluşan sivilceler sebebi ile traş oluerken yüzünüzü kesebilirsiniz. Bazen sivilcelerin kesilmesi durumu da olabilir, sivilcelerin kesilmesi iz kalması sebebi olacaktır. Bu sebeple traş olurken çok dikkatli davranın, özellikle sivilceli bölgelerde çok yavaş hareket edin. Kaliteli bir marka traş bıçağı kullanmanız kesik ihtimalini azaltacaktır.

tras-kesigi.jpg

 

Traş Olmak Abdesti Bozar mı ?

Dikkatli yapılan bir sakal traşı abdesti bozmaz, abdestin bozulma sebebi kesik ve kan gelmesidir. Eğer kan akacak kadar bir kesik yaparsanız abdestiniz bozulur.

Traş Olurken Yüzümü Kestim

Önceki cevap:Saç Şekilleri Sonraki Cevap: Bakire ne demek ingilizce