Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkarılır

pilot-kalem-lekesi.jpg

Pilot kalem yada tükenmez kalem ikisinin içindeki etken madde aynı olduğundan dolayı ikisinide çıkartmak aynı güç ve aynı zorluktadır.

Pilot kalem lekesini çıkartmanın en kolay yolu leke tazeykendir leke kuruduğu zaman çıkarması zorlaşarak çıkartması güç olacaktır.Lekede mürekkep fazla ise ilk olarak fazla mürekkep bir pamuk yada kağıt bir havluya üstte olan mürekkep emdirilir.Bir kabın içerisinde sıvı leke çıkartıcı yada çamaşır suyunu sulandırarak lekenin üzerine tampon şeklinde bastırıp çekin.Giysiyi yıkama şartlarına uygun olarak yıkanıp kurumasını bekleyin leke hala üzerinde var ise işlemi ikinci kez tekrarlayın.Lekenin üzerine leke çıkartıcı yada çamaşır suyu ile tampon yapılırken lekenin altına kağıt havlu yada pamuk koyularak lekenin çıkmasını bekleyin.Lekenin alttaki havluya emmesini bekleyerek lkey tampon uygulama yapılmalıdır.

Pilot kalem lekesi nasıl çıkar

Sonraki Cevap: Dünyanın en hızlı arabaları resimleri

nurettin

tükenmez kalem ve diğer leke sorunlarınızın çözümü için irenairoş leke çıkarıcı öneririm sonuçlarına şaşırırsınız. ayrıca akfenkimya.com web sayfasını görebilirsiniz

2014-11-17