Yağlı saç için şampuan ve bakım önerileri nelerdir

Saçların yağlanması genellikle saçlarınızın çok daha sağlıklı olmasına neden olmaktadır.Saçlarınızın çok çabuk yağlanmasından her ne kadar sıkılıyor olsanız da böyel bir tür saça sahip olduğunuz için sakın üzülmeyin.

yagli-saclar.jpg

Uzmanlar saçların sık sık yıkanmaması gerektiğini saçın en büyük besleyicinin kendi yağı olduğunu söylemektedirler.Bu sayede yağlı saçların kendi kendini beslediğini düşünecek olursak ne kadar şanslı olduğunuzun farkına varabilirisniz.Saçınızın yağının kuruması demek kırık ve çalı süpürgesi gibi ssaçlara sahip olmanız demektir.Yağlı saçlara sahipseniz her gün saçlarınızı yıkamamanızı tavsiye ediyoruz.Gelelim yağlı saçlar için hangi şampuanın kullanmasına yağlı saçlar için hemen hemen tüm marka şampuanlar raflarda göze çarpmaktadır.

yagli-saclar-1.jpg

Yağlı Saçlar İçin Öneriler

1.Kremsiz Şampuanlarla yıkamak

2.Bakım kremlerini sadece saçın uç kısımlarına sürmek.

3.Sigara dumanı`nın bulunduğu ortama girmemek.

4.Sürekli elinizi saçınıza götürmemek.

5.Ucuz ve tanınmamış şampuanlar kullanmamak.

 

Kimyasal Şampuanlar

Tüm şampuanların içinde azda olsa kimyasal katkı maddesi olmaktadır.Ucuz ve bilinmeyen markalar`da çok fazla oranda kimyasal atık maddeler bulunur.Bazı kişiler bu tür şampuanları alarak evlerinde temizlik maddesi olarak kullanmaya çalışırlar. Bu tür şampuanlar çok fazla zararlı kimyasallar taşıdığı için ev temizliğinde bile kullanılması önerilmemektedir. Kaldı ki saçlarınıza sürmeniz kesinlikle önerilmez.

sac-yaglanmasi.jpg

Saçların Yağlanmasını Nedenleri

* Genetik

* Stres

* Yağlı yiyecekler tüketmek

* Saç tipine uygun olmayan şampuan kullanmak

* Hava kirliliği

* Sigara Dumanı

* Saçlarla oynamak

Yağlı saç için şampuan ve bakım önerileri nelerdir

Önceki cevap:Serhat Teoman Saraylı "Savaş" Rolünde Sonraki Cevap: Uzun bacaklı bayanlar için etek seçimi

Yeni Sorular