Köpek Nerden Alınır

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

kopek-cesitleri.jpg

Köpek seçilirken en önemli konu sevimli olması ve Arkadaş canlı olmasıdır. Bunun yanında köpeğin bakımını karşılayabilmeniz ve onun ihtiyaçlarına önem vermeniz önemlidir. Unutmayın siz bir köpek sahibi olurken aynı zamanda onun tüm yaşamına yön veriyorsunuz. Aşağıda en çok tercih edilen bazı köpek türleri sıralanmıştır.

1. Pug Köpeği : Küçük ve sevimli bir köpektir. Sanki küçük bir bedende sıkışmış büyük bir köpek gibidir. Horlamasına katlanabilriseniz iyi bir arkadaş olur.

pug.jpg2. Labrador Retriever Köpek: Birçok açıdan en sevilen köpek türüdür. Farklı renkleri mevcuttur. Soylu ve zeki oluşu ün yapmıştır. Boyutları büyük olduğu için eviniz büyükse veya bahçeniz varsa bakabilrisiniz..
labrador-retriever.jpg


3. Golden Retriever Köpekleri: Kişisellik açısından ön plandadır. Sevgi dolu ve akıllıdır. Çocuğunuzla bir top peşinde saatlerce oynayabilir.

golden-retriever.jpg4.  Doodle Köpek Türü:  Diğerlerine göre yeni bir ırk sayılabilir. Labrador poodle ve golden poodle karışımıdır. Sıradışı görünüşü ile kişiliği ön plana çıkar.Eğlenceyi çok sever. Fakt kendinize bir bekçi köpeği arıyorsanız bunu kesinlikle seçmeyin. Tehlike görünce arkasına bakmadan kaçar.

doodle-kopek.jpg


5. Border Collie Köpeği: Bilinen en akıllı köpek cinslerinden biridir. iyi bir ortak gibidir, yapacak bir işi olmasını bilmesi yeter. Bir sopanın peşinde koşarken veya koyun peşinde koşarken çok mutlu olur. Çocuğunuzu emanet etmekten hiç çekinmeyin, bu köpek kesinlikle yanlış yapmaz.

border-collie.jpg


6. Boston Terrier köpeği : Bu şirin köpekler bir zamanlar Boston şehrinde taşıma köpeği idi. isimleri buradan gelir. Halen boston çevresinde ailelerin seçimi olan özel bir köpektir.
boston-terrier.jpg

7. Boxer Köpekler: Şu tipe bakın, bu tip hiç sevilmez mi !. Sürekli kulağının arkasında birşeyler arar, arkadaş canlısıdır. Pug köpekleri gibi bunlarda da horlama problemi olabilir. Uyuduğunuz odada köpek beslemeyi düşünüyorsanız bu köpeği seçmeyin.

boxer-kopek.jpg


8. Collie köpekleri :Lessi isimli filmin çekimlerinde kullanılan köpektir. O dönemlerde çok meşhur idi, fakat boyutları büyük olduğu için günümüzde tercih edilmiyor. Çok zeki ve akıllıdır, çocuklarla oynamaya bayılır. Boyutları büyük ama kesinlikle buna değer.

collie-kopekleri.jpg


9. Beagles Köpekler : Uzun kulakları ve üzgün bakışı işe çok şirin bir köpektir. Çok güzel bir aile köpeği olur. Birlikte taşınacak ve gezdirilecek bir köpek arıyorsanız beagles tercih edebilrisiniz. Dolaşmaya çıktığında dikkat edin beagles bir av köpeğidir, avlayacak birşey görünce ok gibi fırlar. Bir tavşan veya sincap peşinden koşmak zorunda kalabilrisiniz.

beagles-kopek.jpg

10. Bulldog köpek:

Buruşuk suratı ve çirkin görüntüsü ile sevilecek bir tiptir.Birkilte gezdirmek içni idealdir, fakat attığınız bir sopanın peşinden koşmasını bekliyorsanız epeyce beklersiniz. Bu köpek daha çok kaykay üzerinde sabit durmayı tercih eden bir anlayışa sahiptir.

bulldog-kopek.jpg


11. Corgi Köpek: Aile için elverişli köpeklerden biridir. Akıllıdır ve çocukları sever. Bir iş verildiğinde severek yapar ve mutlu olur. Gülümseyen suratına dayanmak neredeyse imkansızdır. Sıkı tüylerinin düzenli fırçalanması gerekir.

corgi-kopek.jpg

12. Mutt Köpekleri: Melez bir köpek ırkıdır. Çapraz ırklar genellikle ait olduğu iki türün en iyi özelliklerini alır. Kurtarma köpeği olarak ve farklı amaçlarla görevli olarak kullanılır.

mutt-labrador-kopek.jpg

Köpek cinsine göre fiyatları 500 civarından başlar ve 600-700 lirayı geçebilir. Yavru olması aslında fiyatı artıran bir özelliktir. İhtiyar bir köpeği fazla almak isteyen olmaz. Ama diğer açıdan düşünürseniz orta yaşlarda bir köpek yavru verebilir.

Köpek Almak için bir Köpek Çiftliğine gitmelisiniz. veya yavru verecek bir köpek sahibi de bulabilirsiniz. Bazı insanlar bunu kazanç getiren bir işe çevirmiştir ama iyi bakacağınıza emin olan gerçek bir sahip ücretsiz de verebilir.

Köpek alırken köpek maması ve kuduz vb. aşıları gibi diğer sağlık ihtiyaçlarını da düşünmelisiniz. Köpek aldığınızda onun evde bir biblo gibi duracağını veya peluş bir oyuncak olacağını düşünmeyin. Her gün ilgilenmeniz gereken bir aile bireyi gibi düşünmelisiniz.

En İyi Köpek Cinsi Hangisi, Köpek Nasıl seçilir yorumlar (6)2012-12-29 10:01:07, Güzel: 16 , Kötü: 11

Önceki Soru:Rosicrucian NedirSonraki Soru:Köpek Çiftliği İstanbul