Bankaların faiz oranları

533700460564.jpg

 

2015 Yılında en fazla "günlük" faiz veren bankalar

1-Enpara (Finansbank) : %11.5
2-Türk Ekonomi Bankası: %8
3-Ing Bank: %7

Günlük faiz için seçtiğiniz bankaya gidip en az 2.000 lira para yatırmanız gerekmektedir. İçlerinde farklı olan Enpara sisteminde bankaya gitmeniz gerekmiyor. Enpara telefonunu aradığınızda görevli evinize veya işyerinize kadar gelip imza ve kredi kartı işlerini halletmektedir.

TEB bankasına başvuru yaparken "marifetli hesap" açmak istiyorum dedikten sonra. "Normal vadesiz hesap kullanmayacağım" demeniz gerekiyor. Eğer vadesiz hesapta para olursa "işletim ücreti" adı altında hesabınızdan para kesilmektedir.

ING bankasında günlük faiz hesabı açmak için ise "birikim hesabı" açmak istiyorum demeniz gerekiyor. ING bankası size bir bankamatik veriyor, fakat bu bankamatikle para çekemiyorsunuz. Sadece para yatırmakta kullanabilirsiniz. Paranızı çekmek için bankaya gidip sıra beklemeniz gerekiyor. Diğerler ikisinde ise paranızı bankamatikten çekebilirsiniz.

 


VADELİ YATIRIM HESAPLARI

Eğer yukarıdaki faiz oranları size yeterli gelmiyorsa vadeli hesap açabilir veya altın hesabı kullanabilirsiniz. Banka faizleri yerine borsa ve altın birikimleri de yapılabilir, borsa ve altınla değerlendirme yapanların tercihleri de dolar ve euro`dan yana. Faiz sisteminin az getirisinden dolayı kişiler yatırımlarını faizden den  çok kurlara,fonlara yatırmaktadırlar.

BAZI BANKA FAİZ ORANLARI

İNG BANK vadeli hesaba %8 faiz

TEB BANKASI vadeli hesaba %9 faiz

FİNANS BANK zengin faizi %8,60

VAKIF BANK faizi %6,60

AKBANK senelik %6,25

ALBARAKA TÜRK senelik %7,25

DENİZ BANK senelik %6,9

BANK ASYA SENELİK %8,2

FİNANS BANK senelik %6,25

ŞEKER BANK senelik % 4,75

YAPI KREDİ senelik % 5,35

GARANTİ BANKASI senelik 6,00

Yukarıdaki Faiz oranları 2014 yılına aittir, bankaların dönemlik kampanyalarına göre bu faiz oranları değişebilir.

En fazla Faiz veren Banka hangisi

Önceki cevap:IPhone 5 Fiyatı ve Farkları kıyaslama Sonraki Cevap: Göbek Eritme videosu