Bitkisel Grip Tedavisi çayı

grip-bitkisel-tedavi.jpg

Gripten kurtulmak istiyorsanız mutlaka dinlenmeniz gerekmektedir.Çalışarak gribi geçirmek zorunda olanlardansanız,sizlere önerebileceğimiz bir kaç bağışıklık sistemini güçlendirecek çayı mutlaka denemelisiniz.

Bitkisel tedavi çok eski çağlardan günümüze kadar gelmiş ve en önemlisi hala birçok hastalıkta tedavi olarak uygulanmaktadır.Özellikle bu bitkilerin karışımlarını ne kadar birbiri ile katılarak demlenerek içileceğini bilen kişiler bu işi yapmaktadırlar.Son günlerde aktarların ne kadar çoğaldığının farkında olmalısınız.Aktarlar bitkilerin özelliklerini hangi  hastalığı tedavi ettiklerini bilerek rahatsızlığı olan kişilerin rahatsızlıklarına göre tedavi amaçlı olarak karışım hazırlayıp verirler.Eskinin Lokman Hekimleri gibidirler.

gripten-korunmak-1.jpg

Gripten Koruyan Bitkisel Bitkiler

Zencefil

İnönüt Kökü

Tarçın

Zerdeçal

Bu bitkiler teker teker yada karıştırılarak içine elma ve limon katılıp kaynatıldığında kış çayı olarak  akşamları birer bardak tüketilmelidir.Özellikle zerdeçal ve zencefil balla karıştırılarakta tüketilebilir.

Grip Tedavisinde İyileştirici Bitkiler

Adaçayı

Keten Tohumu

Andık pekmezi

Kuşburnu

Ihlamur

Zencefil

Bu bitkiler  genellikle tek tek  demlenip içilmelidir.Sadece zencefil diğer bitkiler ile karıştırılmalıdır.Bu bitkileri çay gibi demleyerek ve balla tatlandırarak  içmek çok daha yararlıdır.

Gripten kurtulmak için bitkisel çaylar

Önceki cevap:7 günde 7 kilo verme diyeti Sonraki Cevap: Su Böreği Yapımı Tarifi