Diş implantı nedir, İmplant nasıl yapılır

implant-dis.jpg

İmplant diş nedir;

implant Yeni geliştirilen takma diş türüdür. Gerçeğe en yakın diş türü olmakla beraber kişinin kendi rahatlığı açısından da bir o kadarda önemlidir. Diğer diş türlerine göre oldukça pahalı olsada gerçeğe yakınlığı ve doğallığı açısından en çok tercih edilen diş türüdür.

Kişiye göre değişsede köprü diş ve protez dişlere oranla implant diş kullananların daha kolay bu dişe alıştıkları ve ağızlarında çok daha gerçek olarak göründüğü tespit edilmiştir.İmplant diş çene kemiğine en uygun malzeme kullanılarak yapılan ve sadece eksik diş yerine çene kemiğine monte edilerek yapılan diştir.İmplant yaptıracak kişinin ilk önce çene kemiği kontrol edilmelidir.İmplant konulacak kemiğin genişliği ve yüksekliği çok önemlidir. implant vidaları belirli bir yüksekliğe ve genişliğe sahiptirler.Diş etleri sağlıklı olmalıdır herhangi bir sorun olmamalıdır.

İmplant diş yapılması için herhangi bir yaş sınırı olmamakla birlikte hastanın bu dişi yaptırabilmesi için herhangi bir sağlık sorununun olmaması yada herhangi bir nedenden dolayı bazı ilaçları kullanmıyor olması gerekmektedir.Üst yaş sınırı olmadığı halde belirli yaş altında daha doğrusu kemik gelişim yaşı tamamlanmamış genç kişilerde bu uygulama uzman tarafından tercih edilmemektedir.

implant nedir

Diş implant nedir, implant nasıl yapılır

Önceki cevap:Fil Suresi ve Anlamı, Fil Suresi Meali Sonraki Cevap: İhlas Suresi Türkçe Meali