Evlilik ilerleyince çıkan sorunlar

evlilikteki-sorunlar.jpg

Evlilik denildiği zaman genellikle iki aşkın birleştiği sıcacık bir yuva ve bu yuvada aşk ,muhabbet ,sevgi  ve hiç bir şeye değişilmeyecek harika duyguların yaşandığı mükemmel bir ortam düşünülmektedir.

Oysaki evlilik demek büyümek demektir.Artık tüm sorumlulukları almak bir aile oluşumuna katkıda bulunabilmektir.Aile demek artık ben büyüdüm yapmamam gereken ne varsa hepsinden uzak kalmalıyım demektir.Evlenmek isteyen biri kendini bu konuda değerlendirmeli ve evlendiği zaman alabileceği sorumlulukları gözden geçirmelidir.Evlilik sorumluluğuda beraberinde getirmektedir.Bu sorumluluğu göğüsleyemeyecek çiftlerin evlenmesi kesinlikle önerilmemektedir.Evlilikte çiftler birbirine saygı duyması gerekmektedir.İsteklerine,özel yaşamlarına ve herşeyden önce kişiliklerine saygı duyması gerekmektedir.Bencil olunmamalı ve herşeyden önce partnerinizin isteklerine kulak vermeniz gerekmektedir.Hiçbir evlilik tek kişi tarafından zarar görmez mutlaka iki kişinin de aralarındaki ilişkinin bozulmasında payı vardır.Evlilik kutsal bir kurumdur evlilikte eşinize sevgilinize davrandığınız gibi davranamazsınız.Evlilik iki kişinin birlikte tek yürek tek beden olarak yürüttüğü önemli bir kurumdur.Evliliklerde ufak tefek hataları büyütmemek partnerinizi üzmemeniz gerekmektedir.

Düzgün ,uzun yıllar devam edecek bir evlilik istiyorsanız sadakatsizlikten kaçınmalısınız.Evliliklerde ayrılmanın en önemli nedeni aldatılmaktır.Kadın yada erkek hiç kimse bu gurur kırıcı davranışı kabul etmez.

evlilikte-ki-problemler.jpg

Evlilikteki Problemler

1)Sadakatsizlik:Çiftlerden birinin bir diğerini aldatması

2)İlgisizlik:İlk heyecan geçtikten sonra çiftlerin birbirine olan ilgilerinin azalması.

3)Tek kişilik düşünce ;Çiftler`den birinin bencil olup kendine göre düşünüp kendine göre planlar kurması ve sadece kendini düşünmesi gibi.

4)Düzensizlik:Çiftlerden biri düensiz dağınık ,diğeri ise aksine düzenli tertipli ise bu iki kişinin evliliklerinde yaşanacak en büyük problemlerden biri düzensizliktir.

5)Aile:Evli olan çiftler artık evlenip kendi ailelerini kurduklarını düşünmeden,kendi aileleri için sürekli birbirleri ile tartışmaları,kendi ailesinden birinin partnerinden önce gelmesi ve bunu partnerine açıkça belli etmesi.

6)Duyguların değişmesi:Dvranışlara ,hareketlere yada evliliğin manatonluğuna göre duygular ilk anki heyecanı kaybederler.

7)Cinsel Sorunlar:Çiftler arasında ilişki azlığı.Birbirini artık yeterince istememek.

8)İşsizlik:Evlenmeden önce seninle olmak için kuru ekmek yemeye razıyım diyenleri çok duymuşsunuzdur.Evlenince çark öyle dönmez eşlerin tembel olup çalışmak istememesi sürekli işsiz olması.

9)Alkol:Eşlerden birinin özellikle erkeğin alkole bağımlı olması ve bırakmak istememesi.

10)Geçimsizlik:Eşlerin artık tartışmaları`nın kavgaya dönmesi ve yüksek sesle tartışmaları hatta zaman zaman şiddetle sonuçlanmasıdır.

Evlilikteki problemler nelerdir

Önceki cevap:Bardak pastası tarifi Sonraki Cevap: Akbank swift kodu nedir