Evlilik kaç Yaşında olmalı

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

evliliktreni.jpg

Sizce evliliğin yaşı olabilirmi ?

Aşkın ne zaman geleceği belli olurmu hiç,her aşık olduğumuz kişiylede evlenecek değiliz tabi,ama aşık olduğumuz kişi doğru kişi ve doğru zamandaysa kesinlikle bu bize sunulan bir fırsattır.Kişi aşık olduğu zaman kimyası değişir kendinden geçer ne istediğini  ne yapması gerektiğini bilmez kör kütük aşık olmuştur. Hayatta aşık olduğu o kişiden başkası ile hayatını birleştirme düşüncesini kabul edemez.

Aşık olduğunuz bu insan belkide evlenmek için yanlış kişi olabilir. Bu yüzden evlilik için hemen karar vermeden düşünmek zorundayız bu insan benim için nelerden vazgeçebilir neler yapabilir en ufak sıkıntıda yanınızda olabilirmi evlilik için bütün bunların uygun olması gerekiyor ailesiyle anlaşmak çok önemli hayat sadece evleneceğiniz insandan ibaret değildir bunu aşıkken göremesenizde  evlendikten sonra görmek zorunda kalacaksınız .Evlilik herkesin yaşaması gerekn güzel bir duygu fakat evliliğin yaşı ve  evliliğin bir zamanı yoktur.Ülkemizde genelde byanların evlenmeyi tercih ettiği yaşlar 20 ila 30 arasındadır.Bu yaş erkeklerde biraz daha çıkarak 25 ile 30 yaş arasındadır.

Özellikle kadınlarda 40 yaş sonrası doğum yapmak problem olduğu için özellikle çocuk yapmak isteyen kişilerin 30 yaş altında iken evlenmesi tavsiye edilir.

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde bu yaş oralarında evlenen çiftlerin sayısı %70 tir. Erken yaşlarda yapılan evlilikler genelde severek aşık olunarak düşünmeden yapılan evliliklerdir.Hani dedikya gözlerimiz kör kulaklarımız sağır olu diye işte o  zaman yapılan evliliklerdir.İleri yaşlarda yapılan evliliklerinde mantık evlilikleri olduğu görülmektedir.Evlenmek için unutulmaması gereken tek kural doğru zaman ve doğru insanı bulmaktır. Evlenme zamanı ve yaşı o zamandır.

Kaç Yaşında evlenmek gerekir yorumlar (0)2013-02-22 10:30:21, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Babam beni Zorla Camiye götürüyor ne yapayımSonraki Soru:Arçelik yetkili servis telefonları