Gül yapraklarındaki siyah lekeler niçin olur,tedavisi nedir

gul-yapraklarinda-paslanma.jpg

Özel günlerin en anlamlı çiçeklerin`den biri`de güldür.Gül çiçekler arasında ne çok anlam yüklü olanlardan biridir.

Güller genellikle özel anlar için en uygun olanıdır.Öyle ki güllerin renklerine sayılarına göre bir çok anlamı olduğu herkes tarfın`dan bilinmektedir.Güller genellikle çok güzel görünselerde solmaya mahkumdurlar.Gülü saksıda bile yetiştirebilirsiniz.Mis gibi kokusuyla balkonunuzun bahçenizin vageçilmez çiçekleri arasında yerini mutlaka alacaktır.Müsait bir bahçeniz varsa uygun bir köşeye gül`de dikebilirsiniz.

Gülün bakımı çok fazla zahmetli olmadığı gibi hatta kolay bile denilebilecek türdendir.Gül`ün en büyük sorunu gül yapraklarında siyah lekelerdir.Lekeler gül`ün size hastalandığının ve solacağının habercisidir.

Gül Yaprağı Lekeleri

Gül yapraklarında ki siyah lekenin en büyük nedeni yeterince esintili olmayan bir yerde çiçeğin yetiştiriliyor yada bakılıyor olmasıdır.Havasız ortamda olması,geceleri çok nemli bir ortamda kalması,gerekmedikçe sulanmış olması,Bitkinin beslenememesi bitki`nin yaprakları çok fazla tozlu olursa yapraklar gerekli fotosentezi sağlayamaz ve yapraklarda lekeler oluşmaya başlar.Açık ve temiz havada bitkinin yetişmesi çok önemlidir. Aşağıdaıki hastalıklardan biri de gül yapraklarında leke yapabilir:

gul-yapraklarinda-lekeler.jpg

Gül Hastalıkları Nelerdir?

1)Gül Küllenmesi

2)Güllerde pas

3)Güllerde Kara Leke

4)Yaprak Bitleri

5)Gül Aqrilusu

guller.jpg

Gül yapraklarındaki siyah lekeler niçin olur,tedavisi nedir

Önceki cevap:Kaç Yaşında oyuncu olabilirim Sonraki Cevap: Bugünün Saraylısı Oyuncuları