Karın ağrısı sebepleri nelerdir

organlar.jpg

AĞRI YAPABİLECEK ORGANLAR

Karnınızda sol taraftaki ağrı birkaç farklı sebepten dolayı olabilir, sol tarafta bulunan "Mide, pankreas, böbrek, bağırsak" ve biraz yukarıdaki "akciğer" organları bu ağrıya sebep olabilir.

Önemsiz sorunlar: hazımsızlık sebebi ile oluşan bir sindirim sistemi problemi olabilir. Özellikle bağırsaklardaki gaz çok farklı şekillerde sancı yapabilir.

Önemli sorunlar: Böbrek taşı veya böbrek problemleri sancı veriyor olabilir, özellikle arka tarafa yakın olan ağrıların böbrek ağrısı olma ihtimali yüksektir. bunun dışında mide yanması ile başlayan mide sorunları da ağrı verebilir.

ince ve kalın bağırsakta olabilecek bir problem de ağrı yapabilir, kabızlık veya gaz sıkışması da ağrı yapar, bu bölgede bağırsak düğümlenmesi de görülebilir. Karın bölgesindeki kas yapısı da çok ender olsa da ağrı yapabilir.

Hamilelik ihtimali olan kadınlarda, ender olsa da, bu bölgede bazı ağrılar görülebilir.

Bazı virüs hastalıkları da bölgesel ağrı yapabilir.

Bunun dışında pankreas kanseri ve bağırsak kanseri gibi kanser türü hastalıklar da ağrı yapar. Bazı durumlarda hastalık ilk aşamalarda fazla ağrı yapmaz ama zamanla ağrı şiddetlenir.

 

SÜREKLİ AĞRI VARSA TEHLİKELİ OLABİLİR

Bir ağrı her zaman önemli olmayabilir, fakat sürekli devam eden bir ağrı yaşıyorsanız, özellikle bir hafta geçtiği halde ağrı devam ediyorsa kesinlikle bir doktora başvurmanız gerekir.

Ağrının miktarı az olsa dahi sürekli bir ağrı durumunda doktora gitmeyi ihmal etmeyiniz. çünkü sürekli ağrı ciddi bir sorunun başlangıcı olabilir. erken tanı ve tedavi birçok hastalıkta kolayca tedavi sağlar.

Sol kaburgamın altı batıyor acaba nedir

Önceki cevap:Miley Cyrus doğum tarihi nedir Sonraki Cevap: JUSTIN BIEBER BOYFRIEND ŞARKI SÖZLERİ