Kişisel bakım nasıl yapılır ?

Kişisel bakım; kişinin kendine olan saygısından dolayı kendine verdiği önemdir. Kişisel bakım ailemiz, arkadaşlarımız kısaca tüm çevremiz ile kurduğumuz ilişkilerde önemli bir faktördür. Kadınlar kişisel bakımlarına erkeklerden daha fazla düşkündürler.

Kişisel bakım türleri

  • El ve ayak bakımı
  • Vücut bakımı
  • Saç bakımı
  • Ağız ve diş bakımı
  • Kıyafet bakımı
  • Fazla Tüylerden kurtulmak

 

 

El ve ayak bakımı

El ve ayak bakımı kişisel anlamda önemli derecede yer tutan bir faktördür. El ve ayaklarımızda tırnaklar her hafta düzenli olarak kesilmelidir. Gün içinde en çok kullandığımız organımız ellerimizdir, bakımına her zaman önem göstermemiz gerekmektedir, bayanlar tırnaklarını uzatabilirler ancak düzgün ve temiz tutmalıdırlar. Ellerimiz ile sürekli temas halinde olduğumuzdan düzenli olarak yıkamalıyız. Gün boyu ayakkabı içinde duran ayağımızı her gün yıkamalıyız. Ayrıca her gün yatmadan önce özel olarak üretilmiş el ve ayak bakım kremlerinide kullanmakta yarar var. Manikür ve pedikür gibi konularda acemi iseniz güzellik merkezi veya cilt bakımı firmasına giderek bunları yaptırabilrisiniz.

Vücut bakımı

Vücut bakımı için en önemli nokta düzenli olarak banyo yapmaktır. Banyo sırasında özel olarak imal edilmiş vücut bakım losyonlarını kullanabilirsiniz. Güzel kokulu duş jelleri ile vücudunuza hoş bir koku sağlayabilirsiniz.


Saç bakımı

Saç bakımı için düzenli olarak saçlarımızı yıkamaıyız. Gün içinde kullandığımız; jöle, biryantin gibi kimyasal maddeler bir kaç saat sonra saçta kötü durma, toz duman kaparak tuhaf ve kötü kokular oluşmasına sebeb verdiği gibi saça`da zarar vermektedir kullanılmaması uygundur.

Ağız ve diş bakımı

Ağızınızın kötü kokması birebir diyaloglarınızda size kötü bir imaj sağlayacaktır, böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız her gün düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalısınız. Normalde günde 3 defa dişlerinizi fırçalamanız önerilmektedir ancak imkanınız varsa her yemekten sonra ayrıca tatlı gıdalar tükettikten sonra`da dişlerinizi fırçalamalısınız. Diş fırçalamak için iyi bir fırça ve diş macunu seçmelisiniz, diş arasında kalabilecek olan artıklar içinse diş ipi kullanmanız gerekmektedir.

Kıyafet bakımı

Günlük giydiğiniz kıyafetler sizin ilk görüşünüzde karşıya vereceğiniz imajın bir simgesidir bunun için kıyafetlerinizi temiz tutmalısınız. Giydiğiniz kıyafetleri mutlaka yıkamalı ayrıca daha güzel bir görüntü için ütülemelisiniz.

Tüylerden Kurtulmak

Kişisel bakımın önemli aşamalarından biri de fazla tüylerden kurtulmaktır. Özellikle burun kılları ve yüzünüzdeki fazla kıllar için ağda yapılması güzelliğinizi artıracaktır. Bunu bir güzellik merkezi veya cilt bakımı merkezinde yaptırabilrisiniz.

2.jpg

Kişisel bakım nasıl yapılır

Önceki cevap:Nezle/Grip Oldum Bebeğime Geçer mi Sonraki Cevap: EN ÇOK KULLANILAN İNGİLİZCE KELİMELER