Makyaj ile nasıl genç görünebilirim

makyajla-gelen-guzellik.jpg

Bütün kadınlar genç görünmek ister.Düzgün bir makyaj biraz hilelerle yapılarak kişiden kişiye değişiklik göstererek görünümü en az 5 yaş küçültmektedir.Tabi bunun tam terside olabilir.Makyajı yüzünüze uygun yapmazsanız 10 yaş büyükte gösterebilir.

makyaj-yaparken-genc-gorunmek.jpg

Makyaj Yaparken Genç Görünmek İçin Yapılması Gerekenler

1 .Cildinize en uygun fondöteni seçerek yüzünüzdeki çizgileri kapatmalısınız.

2.Fondöteni sürerken cildinize yedirmeli sadece  yüzeysel sürmemelisiniz.İyi bir fondöten zaten yüzdeki oluşan çizgilerde kapatıcı olarak görevini tamamlayabilir.

3.Fondötenin  yüzün her bölgesine iyice sürülüğünden emin olun.

4. Göz makyajınızı yapmaya başlayın iyi bir göz makyajı yapmanın en önemli sırrı göz etrafındaki göz torbalarının ve morlukların yok edilmesi ile başlar

5.Göz altına ve göz kapaklarına uygulayacağınız fondöten renginizden 1 açık ton olacak olan kapatıcı gözlerinizin ortaya çıkmasına  ve düşük göz kapaklarının kalkık gibi görünmesine neden olacaktır.

6.Göz makyajında daha genç bir görüntü için mutlaka eyeliner kullanmanız gerekmektedir.

7.Çekik bir eyeliner gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir.

8.Makyajın olmazsa olmazlarından olan allık  çok kırmızı yada çok açık pembe olmamalıdır.Kişinin ten rengine göre açıklık koyuluk gösterecek bir pembelikte olmalıdır.

Bunlar makyaj yaparken bilinmesi gereken en önemli kurallardır.Bu kuralları bildiğiniz ve uyguladığınız sürece emin olun en az 5 yaş gençsiniz.

Makyaj kadını estetik açıdan bakımlı ve hoş bir görüntüye kavuşmasına neden olur.Bu yüzdende bakımlı olduğunu söylediğimiz her kadının yüzünde biraz makyaj bulunmaktadır.Özellikle sarı saçlı bayanların solgün yüz görünüşüne sahip olmaması için mutlaka makyaj yapmalısı gerekmektedir. Hatta biraz renkli makyaj yapmaları önerilmektedir.

makyajin-sirlari.jpg

Makyaj yapmak için illaki bir eğitim almış yada kursa gitmiş olmanıza gerek yoktur.Belirli yapılması gereken püf noktlarını bilmeniz sizi olduğunuzdan genç bir cilde kavuşturarak yüzünüzün daha canlı ve daha parlak görünmesine neden olabilirsiniz.Makyaj yapmadan önce ki en önemli nokta cildin temiz olmasıdır.Gözeneklerin kirden arınmış ve cildinizin yağlı olmamasıdır.Bu yüzdende makyaja başlamadan önce yüzünüzü temizleyici bir tonik ile temizleyip üzerine nemlendirici özelliği olup yağsız olan bir krem uygulamanız gerekmektedir.Sürdüğünüz kremi cildinrizin çekmesi için 10 dk bekledikten sonra makyaja başlanması ikinci en önemli kuraldır.

Makyajla genç görünmek nasıl olur

Önceki cevap:Zayıflamak için Bitkisel Tedaviler Sonraki Cevap: Temiz kokmak için neler yapabilirim