Muhabbet kuşu bakımı nasıl yapılır

muhabbet-kusu.jpg

Muhabbet kuşunun beslenmesi

Muhabbet kuşları ilk zamanlarında sadece alıştıkları yiyecekleri tüketirler siz meyve verseniz dahi korkarlar ancak alıştırmanız gerekmektedir. Alıştırma sırasında tatlı elma ya da armut verebilirsiniz. Bu meyveleri ufak parçalar halinde vermeniz gerekmektedir. zamanla alışacak ve artık tüm meyveleri yiyecek duruma gelecektir. Muhabbet kuşu hemen hemen tüm meyveleri tüketmektedir, ancak meyveler çok miktarda meyve şekeri içerdiklerinden dolayı ufak parçalar halinde verilmelidirler. Ayrıca muhabbet kuşlarınıza sebzede verebilirsiniz. Vereceğiniz sebzeler patlıcan, Bezelye, Havuç, Brokoli, Roka, Salatalık, Pazı, Ispanak, Rezene, Hindiba, Kırmızı turp, Domates, Kuzukulağı, Lahana, Kereviz sapı, Biber, Semizotu.

Muhabbet kuşunun bakımı

Muhabbet kuşunuzun sağlıklı bir şekilde büyümesini istiyorsanız her gün mutlaka suyunu tazelemelisiniz, ve iki günde bir mutlaka banyo suyu bırakılmalıdır. Her iki haftada bir yuva mutlaka temizlenmelidir. Muhabbet kuşu bakımı için en önemli konu her kafeste mutlaka bir gaga taşı kullanılmasıdır. Gaga taşı kuş için hayati önem taşımaktadır. Gaga taşı sayesinde gaga bileylenir ve fazla uzamamasını sağlar.

Muhabbet kuşlarının fiziksel yapıları

muhabbet-kuslari.jpg

Muhabbet kuşu nasıl beslenir, bakımı nasıl yapılır

Önceki cevap:Dolantin ampul nedir? Sonraki Cevap: 10 Numara`da kazanma olasılığımız ne kadar?

nevra

güzel bigilerdi teşekkür ederim sayenizde bilgilendim 3 tane kuşum var evde hepsi çok tatlı

2013-04-15

Gürcan

Muhabbet kuşuna patlıcan, domates ve turp verilmez.

2013-06-15

Ozan

Öncelikle çok teşekkürler bilgiler için. Dün bi hollanda ırkı bi muhhabbet kuşu aldım daha 1 aylık ne zamana konuşur ve evi kaç günde tanır ? Şimdiden teşekkürler

2013-08-31

burak

Benim kusum benden kacio neden olabili 1aydir bendedir

2013-10-24