Oyuncu nasıl ağlar

oyuncular-nasil-aglar.jpg

Oyunculuk yapmak başlı başına bir kabiliyet gerektirmektedir.Kişi kendinde bu kabiliyeti görüyorsa bu mesleğe adım atar.

Oyunculukta her rolü yaşayarak yapmak kişinin kendi başarısına kabiliyetine kalmıştır.Bu işi dizi oyuncusu para için değilde sevdiği için yapıyorsa zaten oyuncu için zor rol yoktur.Oyuncu için rolü gereği ne yapması gerekiyorsa bu rolü benimseyerek yapabilir.Oyuncular rol icabı ağlamak zorundaysa ve kendi becerisiyle rolüne adapte olup ağlayamıyorsa göz yaşı için oyuncunun gözlerine gözyaşı damlası damlatılır.

Kabiliyetli ve işini isteyerek yapan bir oyuncu için buna gerek yoktur.Tüm işlerde olduğu gibi işini sevmek önemsemek oyunculuk içinde geçerlidir.Oyunculuk eğtimi alınırken role nasıl adapte olunabileceği o anı nasıl canlandırabileceği ve oyuncunun o anı kendi içinde yaşatıp izliyenlere sunması gerekmektedirki.Seyirci izlerken o anı yaşayabilsin.

Herkes aynı beceride aynı kabiliyette olmayabilir oyuncu sadece rol gereği ağlayamıyor diye kabiliyetsiz bir oyuncu demekte yanlıştır.Oyuncunun piskolojisine görede bu değişebilir.

Oyuncular aldığı eğitim gereği her türlü duygu haline kolayca girebilir, oyuncu için duygu değiştirmek çok kolaydır, çünkü oyuncu kendini iyi tanır ve vücudunu istediği gibi kontrol eder. Çoğu durumda oyuncu geçmiş yaşanmışlıklarını düşünerek duygularını değiştirir.

Oyuncular nasıl ağlıyor

Önceki cevap:Tırnaklar nasıl güçlendirilir Sonraki Cevap: Arka Sokaklar Dizi Oyuncu Listesi

2013-03-15 09:53:26OyuncuGözyaşı