Oyuncu Olmak istiyorum

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

resize.jpg

Oyunculuk yapmak kabiliyet isteyen meşakkatli bir iştir.Kabiliyeti olmayan bir insanın oyuncu olmaya çalışması kendine işkence etmesinden başka bişey değildir.

Her insanın belirli bir konuda kabiliyeti vardır.Fakat bu kabiliyetin ilerletilebilmesi önemlidir.Nasıl her insandan şarkıcı olamıyacağına göre ben rol yapmasını biliyorum diyen her insandanda oyuncu olmaz.Oyuncu olmak istediğinizde kendinizi sorgulamalısınız acaba ben bunu yapabilirmiyim diyebilmeliyiz.

Oyuncu olmak için kabileyitinizin varsa önce Oyunculuk Eğitimi alıp sonra  bu konuda size yardımcı olabilecek Cast Ajanslarına başvurmanız gerekmektedir.Bu ajanslar genellikle oyunculuk yapmak insanların kabiliyetlerini ölçmek için ilk önce bir deneme çekimi yapıp bu mesleğe uygun olup olmadığını belirlerler.Sizi oyunculuğa uygun görüyorlarsa ardından profesyonel bir çekim yaparlar.Cast ajanslar yapım şirketleri tarafından oyuncu bulmak için kullanılırlar.Cast ajans yapım şirketinin onlara gönderdiği role uygun yüzü ve kabiliyeti bulan oyuncuyu yapım şirketine gönderen aracı firmadır.

Oyuncu olmak için ilk yapmamız gereken bir Cast ajansa başvurmaktır.Gerçekten bu işi yapabileceğinize inanılırsa mutlaka size geri dönüş yapılacaktır.İlk çekimler genellikle ufak rollerle başlatılıp oyuncunun tanınması sağlanır.Bu yüzden size gelen ufak teklifleride göz ardı etmeden mutlaka değerlendirmelisiniz.

Eğer hayatınızı tamamen oyunculuk üzerine kurmak istiyorsanız önce tiyatro okullarına veya oyunculuk kurslarına gitmelisiniz.

Nasıl Oyuncu Olabilirim yorumlar (11)2014-04-23 11:02:01, Güzel: 10 , Kötü: 4

Önceki Soru:Cast AjanslarıSonraki Soru:Erkek arkadaş nasıl bulunur