Piercing Bakımı Nasıl Yapılır

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

burun-piercing.jpg

Piercing emo tarzında olmazsa olmaz takılardan biridir, bunun dışında burun piercing kültürümüzde bulunan ve çok güzel görünen bir aksesuardır. ingilizcesini bilmeyen kişiler pirsing veya pirsink şeklinde söyler.

Piercing yapısı gereği doğal bir olay değildir, Bu sebeple ilk başlangıçta vücudunuz buna tepki verir ve farkında olmadan kaşımak veya dokunmak istersiniz. Piercing bakımında en önemli konu metal yüzeyin aşınmasıdır, Eğer piercing yıpranırsa bulunduğu bölgede yara yapabilir.

Piercing takacak kişiden bu konuda detaylı bilgi alınması gerekir, özellikle hangi bölgeye piercing takmanın daha rahat olduğunu sormanız faydalı olacaktır. Özellikle ülkemizde göbeğini açmanın sakıncalı olduğu bir bölgede yaşayan birinin göbeğine piercing yaptırması işe yaramaz. Gün boyu giysilerin altında kalan göbek kısmı terleyecek ve piercing çevresinde iltihap kapmasına sebep olacaktır.

dudak-piercing.jpg

Kaş piercing bakımı ve burun piercing bakımı nispeten kolaydır, kulak piercing ise küpe gibidir, çene ve göğüs ucu piercing bakımı için şu işlemler uygulanabilir:

1- Günde iki kere hijyenik bir sabun ile yıkayın.

2- Piercing takılı bölge morarma veya yara bağlama etkisi gösterirse antibiyotik ile temizlenmelidir.

3- Piercing çevresi yıkadıktan veya sterilize ettikten sonra yumuşak bir bezle kurutulmalı, iltihap kapmamasına dikkat etmelidir.

4- Çevredeki kişilerin ve arkadaşlarınızın piercing takılı bölgeye dokunmasına izin vermeyin, siz de fazla oynamayın.

5- Piercing takılı bölgede ağrı ve yanma varsa ılık tuzlu su ile yıkayın.

6- Göbek ve göğüs kısımda piercing varsa bol ve temiz elbiseler giymelisiniz. sürtünme tahriş sebebi olur.

Dil piercing bakımı çok önemlidir, Dudak piercing bakımı ise ikinci sırada gelir, bu ikisi ağız bölgesinde olduğu için bakımı zordur, özellikle dil piercingi ilk takıldığında 10 gün kadar dil`de şişlik yapar, normale döndüğünde ise dikkat edilmediği durumda kanama yapabilir. Eğer kullanamıyorsanız yemek yerken çıkarmanız faydalı olur, özellikle acı ve baharatlı yemekler dil piercingi için sakıncalıdır.

halka-piercing.jpg

Dil,Dudak,Göbek,Çene,Kaş Piercing bakımı yorumlar (3)2012-12-17 10:29:33, Güzel: 2 , Kötü: 0

Önceki Soru:İdeal Vücut Ölçüleri NedirSonraki Soru:Carly Rae Jepsen kimdir