Emo nedir nasıl olunur, Emo kime denir

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

Emo bir kısım gençler arasında benimsenen bir tarzdır, Emo olan kişi konuşması ve şekli ile diğer birçok gruptan kolayca ayrılır.

emo-kiz.jpg

Kökleri 1980 li yıllardaki hardcore punk müziğine dayanmaktadır, daha sonraki dönemlerde pop punk ve indie rock müzikleri ile tanışmış ve 2000`li yıllarda farklı bir hareket akımı olarak ortaya çıkmıştır. Emo kısaltması "Emotive Hardcore" ve "Screamo" terimlerinden türemiştir. Günümüzde "Emo pop" veya "emo punk pop" tarzı müzikler olarak kendine yer edinmiştir.

Emo tarzı gençler kendilerine bu isimle hitap etmez, onlar daha çok duygusal ve toplumu dışlayan bir kişiliğe sahiptir.

Emo gençler dinledikleri müzik, giyim kuşamları, makyajları ve takıları ile diğerlerinden kolayca ayrılabilir. Bu akımdaki kişiler çok fazla gülmez, toplum içine fazla karışmaz, kendi arasında bile kalabalık gruplar halinde dolaşmaz.

emo-erkek.jpg

Yaşamı anlamsız ve saçma bulan bazı kişiler de emo olarak adlandırılır. Fakat emo yeri geldiğinde gülebilir. Sevgi ve duygusallık emo olmanın özünde yatan ilkedir.

Emo ne demek yorumlar (0)2013-03-15 13:03:31, Güzel: 6 , Kötü: 3

Elektrik Mühendisleri Odası - EMO , 1954 yılında kurulmuştur. Daha sonra 1982 Anayasasının 135. maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olarak yeniden tanımlanmıştır.

Elektrik, Elektronik, Bilgisayar ve Bio-medikal Mühendislerini kapsayan EMO`nun bugünkü üye sayısı 45.000`in üzerindedir. Odanın merkezi Ankara`da olup  İstanbul, İzmir ve çeşitli illerde şubesi bulunur. EMO çeşitli mühendislik dallarını içinde barındırır. Fakat üyelik zorunlu değildir.

EMO , Elektrik Mühendisleri Odası yorumlar (0)2011-12-25 00:40:42, Güzel: 2 , Kötü: 3

Sonraki Soru:Hangi din doğru