Romatizma Nasıl Anlaşılır

Romatizma:

Romatizma; Vücudumuzun hareketini sağlayan organlarda şişlik, ağrı, iltihap gibi nedenlerden dolayı aktif hareketi engelleyen bir çeşit rahatsızlıktır. 200`den fazla çeşidi bulunur. Kadınlar`da daha sık görülmektedir ancak erkeklerde en çok görülen Gut`dur. Yaş ilerledikçe görülme olasılığı artan bir rahatsızlıktır. Aniden ortaya çıkar ve yavaş avaş ilerleme gösterebilir.

romatizma-3.jpg

Romatizma neden oluşmaktadır ?

Romatizma nedenleri araştırılmasına rağmen şuan herhangi bir sonuca ulaşılamamıştır. Ancak bir kaç mikrobun neden olduğu romatizmalar bilinmektedir bunlar gut ve akut eklem romatizmasıdır. Bunların çıkış sebebi ise sıklıkla kalıtsal olarak görülmektedir, yani aileden gelmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan bazı ilaçlar, kaza sonucu oluşan zedelenmeler`de önemli rol oynamaktadır. Psikolojik nedenlerden dolayı`da romatizma görülmektedir.

Ne gibi belirtiler görülmektedir ?

Genelde; ağrı, hareket snırlanması, şişlik, kalp bozukluğu gibi belirtiler bulunur. Vücut dışında iltihap, şişlik, kızarıklık, kaşınma gibi belirtiler`de görülmektedir. Sonuç olarak hareket yetersizliği ve kısıtlılığı ve kireçlenme ortaya çıkar. Romatizma hastasını sıcak hava rahatsız etmektedir.

Romatizma Belirtileri nedir

Önceki cevap:Döviz Kuru Ne Demektir Sonraki Cevap: Sevgililer Günü ile ilgili Filmler