Ağız yarasına hangi tedavi uygulanır

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

images68.jpg

Ağız yarası halk dilinde aft olarak bilinen bu yaralar genellikle bir virüz yada vitamin eksikliğinden kaynaklanır vitamin eksikliğine bağlı olarak üreyebilen virüslerde diyebiliriz.

Hatalıklar özellikle ağız yaraları  daha önce ağız yarası geçirmiş kişilerde yara iyileşse bile virüs yok olmamaktadır.O bölge içerisinde halk diliyle uyumaktadır ne zaman onu tetikleyecek bir durum oluşursa virüs uyanıp çoğalmaya başlar.Ağız yaraları için ağız içimizi ,dişlerimiz temiz tutmalı ve hijenik olmak zorundayız.Yediğimiz yiyeceklerin temiz olmasına kapalı ambalajlarda satın almış olmaya ve onları hijyenik olarak tüketmeye özen göstermeliyiz.Kimsenin tabağını bardağını çatalını kullanmamalıyız.Ağız içindeki yaralar genellikle 1 hafta içinde geçmektedir bu yaralara uygun olarak virüs etkili merhemler kullanılmalı ve vitamin takviyesi yapılmalıdır.

Ağız yaraları oluşma nedeni çevresel etkiler olduğu gibi psikolojik de olabilir.Psikoloji nasıl yara yaparmış demeyin. Stes altında bünye zayıf düştüğü için en basit virüsler ve mikroplar insana zarar verebilir.

 

Ağız yarası bir tedavisi de bitkiseldir.Doğal bir antibiyotik olduğu bilinen adaçayı kaynatılır ve soğuduktan sonra bu çayla gargara yapılır.Her ağız yarası basit nedenlerden oluşmamaktadır bazıları sağlığımız için ciddi sorunların habercisi olabilir bu yüzden 1 haftada iyileşmeyen ağız yaraları için mutlaka bir uzmana başvurulması gerekmektedir.

Ağız Yarası için Gargara yorumlar (0)2013-02-19 10:08:49, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Evde Sincap Beslenir mi