Evlilik nasıl bir duygu

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

evlilik-nedir.jpg

Evlilik yüksek bir dağa çıkarken yanında sevdiğin biri olması gibidir. Yolculuk zordur ama etrafta çiçekler ve görülecek güzellikler vardır, bu durumda insan iki türlü davranır:

1- Eğlenmeyi bilen kişi: Yol boyunca ne kadar yorulsa da güzellikleri gördükçe içi neşe dolar, mutluluğunu sevdiği kişi ile paylaşır.

2- Eğlenmeyi bilmeyen kişi: Yoruldukça sızlanmaya ve sinirlenmeye başlar. Bu şekilde davranan insan yanındakine kızar. Yanlışlığı sevdiği kişide arar.

evlilik.jpg

Oysa hayat hiçbir zaman kolay ve eğlenceli değildir. Herzaman sıkıntılar olur, geçim sıkıntısı başlar, akrabalarınız ölür, hastalıklar gelir. Eğer sadece bunları düşünüp kendinizi ve yanınızdakini üzerseniz evlilik anlamsız olur ve boşanmak çözüm olarak görülür. Boşanan kişi başka biri ile yola devam edince problemlerin biteceğini ve hayatın daha güzel olacağını zanneder.

Oysa evlilik "cicim ayları"denilen birkaç ay boyunca güzeldir. Bu dönemde insan sarhoş gibi çevredeki problemleri görmez, sorun çıktığında önce stres yapmak yerine sevdiği kişiyi düşünür ve problemleri görmezden gelir. Her türlü derdin birlikte aşılacağını düşünür. Ama zaman ilerleyip de problemlerin bitmediğini görünce yukarıda saydığım iki seçenekten birine göre davranır.

Evlilik problemler karşısında dayanacak birie sahip olmaktır. Dikkat edin: yanındaki problemlerin suçlusu değil, problemlerde size destek olacak bir dost gibidir. ve Bir dosttan daha öte hayat arkadaşıdır. İşte; buna evlilik denir.

Eğer sizi mutlu edecek birini arıyorsanız evlenmeniz yanlıştır, hiçkimse zorlama ile bir başkasını mutlu edemez. Aramanız gereken hayat boyunca yanınızda olup size destek olacak biridir. Güzel günlerde herkes zaten iyidir, Evlenilecek kişi zor zamanlarda yanınızda olan kişidir.

sonsuza-dek-mutlu.jpg

Evlilik için çevrenizdeki kişilerden ve tanıdığınız insanlar arasından seçim yapmayı deneyin,Evlilik siteleri de faydalıdır ama başka şehirden hiç bir akrabanızın veya arkadaşınızın bile tanımadığı biri ile evlenmek biraz risklidir. İnternetten arkadaş olunca önce sevgilinizi iyice tanımanız ve size ne kadar değer verdiğini bilmeniz gerekir.

Evlilik Nedir yorumlar (0)2013-01-12 09:18:32, Güzel: 2 , Kötü: 0

evlilik1.jpg

 

Evlilik doğru zamanda ve doğru insanlaysa mükemmel denilebilir.Fakat sevmediğiniz ve istemediğiniz bir insanlaysa kişi için cehennemdir diyebiliriz.İnsanın sevdiği ile beraber olması her anı paylaşması kadar güzel bir duygu yoktur.Tabiki her güzel olan şeyde olduğu gibi zorluklarıda vardır.İnsanlar ne kadar beraber olurlarsa olsunlar evlenmeden asla birbirlerini tanıyamazlar.

Kişilerin evlendikten sonra  %70 inde rahatlık başlar insanlar evlendikten sonra sanki birbirleri hiç kaybetmeyeceklermiş gibi yaşadıklarında sevgileri azalmaya başlar, evlide olsak evliliğimiz ilk günkü heycanını yaşamak için her an karşımızdakine değer vererek onu incitmeden ona ne kadar değer verdiğimizi ,ne kadar çok sevdiğimizi göstererek yaşamalıyız.Bizim için evlilik herşeyin olup bittiği nokta değilde hayatımızın bir dönüm noktası bir başlangıcı olmalıdır.Evlilik fedakarlık ister bazen karşımızdakini mutlu etmek için kendi isteklerimizden vazgeçeriz ama evlilikte hep bir taraf bunu yapmamalıdır karşı tarafında bunu yapmasına fırsat vermeliyiz.

Evlilikte sorunlarımız konuşarak çözmeliyiz.Birbirimize surat asarak,kızarak,bağırarak,kavga ederk değil.Karşımızdakinin eşimiz olduğunu unutmamalıyız, Bir zamanlar onunla evlenmek herşeyden önemliydi, bunu hatırlamalıyız. , onun istekerini onun düşüncelerini paylaşmalıyız.Sohbet etmeyi öğrenmeliyiz.Eşimizin nelerden keyif aldığını ona en çok neyin huzur verdiğini öğrenmeliyiz.Sıkıntılarımızı da mutluluğumuz gibi paylaşmalıyız.

Evlilikte kendimizin huzurlu olması için eşimizin huzurunu sağlamış olmalıyız.Eşimizle sırlarımız olmalı kimseyle paylaşamadığımız özel şeyleri paylaşabilmeliyiz. Öyle anlar olmalıki sadece onun yanında yaşadığımızı hissetmeliyiz.Evliliğimiz ayakta tutabilmek için saygımızı kaybetmemeliyiz.Mutlu bir evlilik demek sağlıklı bireyler demek olduğunu unutmamalıyız.

Evlilik Nasıl Bir Duygu yorumlar (0)2013-01-12 09:09:29, Güzel: 0 , Kötü: 1

Önceki Soru:Asgari ücret neden az