Hamilelik evreleri resimli

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

Anne karnındaki bebeğin gelişim süreci ve Anne karnındaki birkaç haftalık embriyo hücresi resimleri.

1.png

Bu olay daha başlangıç,bebeğin önünde çok uzun bir yol var ve bu durum
insan gelişiminin ilk basamağıdır.

2.png

Yaklaşık olarak 8. haftadan sonra bedende bulunan özel kese işlevini kaybeder bu özel kese embriyonun yetişmeye başladığı zamanlarda bebeğin tüm ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Ardından göbek bağı kordonu ile anne vücudundan sağladığı besinlerle beslenmeye başlar.

3.png

16. haftadan itibaren kol ve bacaklar gelişmiş durumda olur. Gözler hala kapalıdır ve eller,bacaklar kendi kendine hareket etmeye başlamış olsa dahi, bu hareketler çok ufak bir sarsılma yarattığından dolayı anne bu harekleri hissetmez.

4.png

24. haftadan itibaren vücutta sadece akciğerler gelişmemiştir. Akciğerler gelişmemiş olmasından dolayı 24. haftada erken doğum yapan bebekler %80 itibarı ile hayatları kaybetme olasılıkları vardır.

5.png

Halen kollarını ve bacaklarını hareket ettirmektedir. Artık gözlerinide yavaş yavaş açıp kapatabilmektedir. Ve parmaklarını emmektedir. etrafını iyice saran özenle hazırlanmış ortama uyum sağlamaya çalışıyor. Bütün embriyolar gibi zamanının neredeyse tamamını uyuyarak geçiriyor ve rüyalar görmeye başlar.

6.png

O ufak ve etkisiz embriyo artık, dokuz aylık dolduğunda doğmaya hazır hale gelmiştir. 40 haftada sadece tek bir hücreden insan varlığına dönüşüyor
birkaç gün içinde akciger ve diğer organlar doğuma saatler kaldığının sinyalini verecektir.

Hamilelik evreleri resimli Anlatım. yorumlar (1)2012-01-17 10:50:23, Güzel: 2 , Kötü: 6

Önceki Soru:Gusül abdesti nedirSonraki Soru:Psikoloji Nedir