Kitaplara iman ne demektir

kitaplara-iman.jpg

Kitaplara iman Allah insanlara yol göstermek haramı helali öğretmek islamı yaşarken yapmamız gerekenleri nelerden uzak durmamız gerektiklerini ,nelere inanmamız gerektiklerini bizlere öğretmek için Peygamberler göndermiştir.Gönderdiği peygamberler`den bazılarınada bizlere öğretmek için kitaplar indirmiştir.

Kitaplara iman Allahü Teala`nın gönderdiği kutsal kitapları okumak ,bu kitaplara inanmak ve bu kitaplardaki Allah`ın bize  emrettiği görevleri yerine getirmektir.Allah`ın peygamberlere kitap göndermesi ilk peygamber Hz.Adem`e gönderilmiştir.Kitaplar sahifeler halinde gönderilmiştir.Allah`ın indirdiği son kitap Kuran-ı Kerimdir.Allah bu kitabın en son kitap olduğunu bundan sonra başka bir kitap inmeyeceğini kıyamete kadar insanlığın bu kitaba iman etmeleri gerektiğini söylemiştir.Kuran-ı Kerim son peygamber Hz. Muhammet(SAV) Allah tarafından Cebrail aracılığı ile gönderilmiştir.Kuran-ı kerim Peygamber Efendimize 23 yılda indirilmiştir.Kitaplara iman etmek zorundayız.

Eğer dinimizi tam yaşamak istiyorsak neler yapmamız gerektiğini bilmek öğrenmek ve Allah`ın bizim için görderdiği kitabımıza uygun yaşamak için iman etmek zorundayız.

Kitaplara iman nedir

Önceki cevap:iyi arkadaş kime denir Sonraki Cevap: Kolesterol yüksekliği nedir, Kolesterol nasıl düşürülür