Kulak çınlaması nedenleri

kulak.jpg

Kulak çınlaması : Kişi; gürültü, çınlama, ıslık benzeri sesler duyuyor ve bu seslerin ortak özelliği başka bir ses kaynağından gelmiyor sadece o kişi duyuyor ise bu duruma Tıpta `Tinnitus` Denilmektedir. Halk dilinde ise Kulak çınlaması denilir.

Kulak Çınlaması Neden Oluşur ?

Genellikle aşırı gürültü ve patlama sonucu oluşmaktadır. Kulak içinde bulunan çok hassas tüylerin bir şekilde zarar görmesi ile kulak çınlaması oluşmaktadır bu zararın asıl nedeni yüksek sesli ortamlarda aşırı kalma ve yükses seste uzun süre kulaklık ile müzik dinlemektir.

Bu şekilde zarar görülen durumlarda erken müdahale sonucunda başarıya ulaşılabilir. Kulak çınlamasının diğer sebebleri Kulaklarda işitme kaybı, yaşlanma kaynaklı işitme kayıpları, işitme sinirlerinde çıkan iyi huylu tümör, hormonsal bozukluklar, kronik orta kulak iltihapları, merkezi sinir sistemlerinde olan hastalıklar, narkozlar özelliklede omurilikte bulunan narkozlar.

Kulak Piercingi yaptırmak çınlama yapar mı

Kulak piercingi yaptırmak tek başına kulak çınlaması sebebi değildir. ama gençlerde salgın haline gelen yüksek sesle kulaklık dinlemek en önemli sebebidir. Diğer piercing türleri gibi piercing bakımı düzenli yapılmalıdır. Topluma tepki olarak piercing takan gençler aynı zamanda kulaklık ile yüksek sesli müzik dinleyen gençlerin bir kısmını oluşturmaktadır. Yüksek müzik dinlemek güzeldir ama aşırıya kaçan herşey gibi fazlası zarardır.

Kulak çınlaması nedenleri

Önceki cevap:Burun ameliyatı sonrası şişlikler ne zaman iner Sonraki Cevap: Casual club gerçek mi