Kuru Buz Nerede Bulunur


block-banner-858.jpg

Kuru buz dondurulmuş karbondioksittir.Kuru buz uçma özelliğine sahiptir normal buzlar gibi eridiğinde sıvı olmaz karbondioksit gazı olarak uçar çok soğuk oluşu ve uçma özelliği sayesinde kuru buz en çok tercih edilen dondurucu maddedir.

Çok uzun yolculuklarda dondurulmuş gıdaların bozulmadan erimeden gönderilmesi için kuru buzla birlikte paketlenerek gönderilmesi en uygun yöntemdir.Kuru buz uçucu bir gazdan oluştuğu için bulundurulduğu yerler çok iyi havalandırılmalıdır.

Kuru buzu sıcak yada ılık sıvıya soktuğumuz zaman buğu çıkartıp haif dumanlı bir görüntü yaratır.Kuru buz elde etmek için karbondioksit gazını yüksek basınç ve düşük sıcaklık ile sıvı haline getirirsek dupont içinde bulunan sıvı halde olan karbondioksit dupont eğildikçe dışarı atılırkn gaz haline geçer.Karbondiyoksit bu sayede değişim yaşarken enerjinin birazını kendi içinden kullanır bu  şekilde kendini soğutan karbondioksit gazı donar ve kuru buz elde edilir

Kuru buz bazı firmalar tarafındna satılmaktadır. İstanbulda, Ekskişehir, Ankara, İzmir ve Antalya gibi özellikle Turistik alanlarda kullanılmaktadır. kuru buz satışı ile uğraşan özel firmalar vardır:

http://www.temizbuz.com/ 
http://www.buzzistanbul.com/

gibi iki firmaya sorup fiyat alabilrisiniz. web sitelerinden satış işlemi yapılmamaktadır. Telefonla fiyat sorabilrisiniz.

Buzdolabı ile buz yapmak yerine çabuk ve kaliteli kuru buz ile işinizi görebilrisiniz. Bira markalarını soğutmak için kuru buz kullanılmaktadır.

Kuru buz nedir, kuru buz nasıl yapılır

Önceki cevap:Anne Ne Demek, Annenin Görevleri Nelerdir Sonraki Cevap: Bir Kızı Nasıl Kendime Aşık Ederim

emir

kuru buz nasil yapilir

2013-12-21

can

kuru buz

2013-12-21