Stres ile Başetmek için ne yapmalıyım

neden-sinirliyim.jpg

Stres,sinir günümüzün hastalığı hatta çağımızın hastalığı olarakta adlandırabiliriz.Hiç düşündünüzmü ,neden bu kadar stres yüklüyüz ,neden bukadar sinirliyiz yada neden bu kadar öfkeliyiz.

Sinirlerimiz öfkelendiğimiz yada hırslandığımız zaman bozuluyor genelde,bazen hiç birşey yokken durup dururkende aklımıza birşey takılıp kendi kendimizi sinirlendirebiliyoruz. Günümüz de en sık görülen bu olaya yaşam kalitemiz etrafımızdaki insanlar ,iş hayatımız neden olmaktadır.

Örneğin huzursuz bir ortamda çalışan biri yada mutsuz olduğu bir işi yapmak zorunda kalan bir kişi ilk önce mutsuz olarak başladığı bu duygusal olayda zaman ilerledikçe öfkelenir böyleliklede mutsuzluğu öfkeyle karışarak aşırı sinir strese yol açar.Etrafımızdaki insanları doğru seçmeliyiz sizi üzecek sizi sıkacak insanlardan uzak durmalıyız .Karşımızdaki kişi ne kadar olumlu ve yapıcı olursa bulunduğumuz ortamdan dolayı sıkıntı duyuyor olsakta o ortamda öyle biri olduğu için biraz rahatlamış oluruz.Öfkemizi yenmeyi ,hırsımızı bastırmayı öğrenebilirsek  sinir ve stresimizi azaltmayı başarırız.Bunun yanında sinirlerimize iyi gelebilecek bitki çayları tüketmeliyiz.Bazı zamanlarda yanlış beslenmenin bile sinirleri uyararak strese yol açtığı bilinmektedir.

Çözüm: Kendimizi tanımalıyız ,kendimizi tanıdığımız zaman sinirlerimize hakim olmayı da öğrenmiş oluruz.Kendi kendimize kontrol altına alamadığımız öfke nöbetleri geçiriyorsak ,durup dururken birşeyler düşünüp sinir olabiliyorsanız hiç beklemeden bir uzamana danışmalısınız.

 

SİNİRLERE İYİ GELECEK BİTKİ ÇAYLARI

MELİSA ÇAYI

BİNBİRDELİKOTU ÇAYI

MİSK ÇİÇEĞİ

ŞAKAYIK

ÇUHA ÇİÇEĞİ

TAFLAN

YONCA

MİNE ÇİÇEĞİ

ŞERBETÇİOTU

HİNTKAMIŞI

KEDİNANESİ

ERKEÇSAKALI

KİŞNİŞ

REZENE

PAPATYA

KİMYON

bu bitkilerin karıştırılması ile üretilen bitki çayı sinirlerinizi gevşetir ve rahatlamanızı sağlar. bitki çayı diyince zayıflama çayı olarak da kullanılan çeşitler ivardır.

Fazla sinirli ve stresliyim ne yapayım

Önceki cevap:Cumhuriyetten önce Türkiye nasıldı Sonraki Cevap: Hemşire Olmak için Ne yapmalıyım