Bel Soğukluğu belirtileri

gonore.jpg

Bel soğukluğu tıp dilindeki söylenen adı gonoredir.Hastalık erkeklerde daha fazla görüldüğü ve belirtisi daha belirgin olduğundan gelen sıvının incelenerek hastalığın tespiti daha kolay konduğundan sanki sadece erkeklere öz bir hastalıkmış gibi görülse de. Bu hastalığın yayılma türü genital yolla bulaşmasıdır ve kadınlarada bu yüzden bulaşarak kadının genital sisteminde ciddi rahatsızlıklara yol açmaktadır.

Bel soğukluğu bir bakteri hastalığıdır.Hem erkekte hem kadında görülebilir. Fakat bu hastalık genelde kadınlara erkeklerden bulaşır. Bu hastalığın tek bulaşma yolu genital yoldur.Özellikle genç erkekler ve genç bayanlarda görülür.Erkeklerde tespiti kolay bayanlarda anlaşılması daha zordur.Bel soğukluğu tedavi edilmezse erkeklerde idrar yollarının tıkanmasına kadınlarda da follop tüplerinin tıkanmasına yol açar.

Bel Soğukluğu Hastalığının Belirtileri;

Erkeklerde renkli bir akıntı ile başlayarak idrarda yanmaya yol açar.

Kadınlarda genelde çok zor anlaşılan bu hastalık zaman zaman akıntı ve kasık ağrısı ile belirti gösterir.Çoğu zaman hiç bir belirti göstermeden hastalık ilerler ve ateş şiddetli karın ağrısıyla farkedilir.

Bel Soğukluğu Hastalığının Tedavisi

Genelde ağız yolu ile alınan bir kaç çeşit hap ve antibiyotik kullanılır.Daha ilerlemiş hastalarda hap ve antibiyotik iğne tedavisi uygun görülür.Hastanın durumu oldukça ağırsa hastaneye yatırılarak gözetim altında yüksek dozda antibiyotik verilerek tedavi uygulanır.

Belsoğukluğu nedir

Önceki cevap:En iyi Erkek Parfümleri Sonraki Cevap: Spor Yapmanın Faydaları nelerdir