AŞK NE DEMEK, AŞK NASIL BAŞLAR

ask-gulu.jpg

Aşk bir insanın karşı tarafa  duyduğu yakınlık güçlü bir bağımlılık duygusu ve karşı cinse duyulan arzudur.

Aşkın hormonlarla ilgili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Buna göre de aşkın merkezi beyindir. Yüzyıllardır kalbimizle aşık olduğumuzu sansakta beynimiz kalbimize  aşk sinyallerini göndermektedir. Aşka bağlı tek bir hormon yoktur,vücudumuzda farklı hormonlar aşk için  çalışırlar, yapılan incelemelerde  kişi aşık olmaya başladığı anda vücutta adrenalinin arttığı görülmektedir.

Aşk yanında olmasada onu yanında hissetmektir ,aşk utanmadan herşeyi söyleyebilmektir. En romantik aşk şarkıları söyleyip, aşkı için herşeyi yapmak demektir.

asiklar.jpg

Aşk insanın vücut dengesini alt üst etmesidir. İnsanoğlu yüzyıllardır aşkı yaşamaktadır. Aşkı yaşarken bir daha başka birine aşık olamam diye düşünsek de hayatımızın her anında karşımıza yeni birileri çıkabilir, hiç aşık olmayacağım derken bir bakmışsınız yeniden aşık olmuşuzdur. Sevgili dediğimiz insan bir yabancı olurken, hiç tanımadığımız yapancı biri hayatımızı altüst ediverir.

Aşkta zamanlama kadar doğru kişi de olması çok önemlidir ama aşk genelde kişiye zamana bakmadan hayatımıza girer ve hiç farkında olmadan bir bakarız ki onsuz nefes alamaz,konuşamak,hissedemez,göremez,koşamaz hiç bir şeyden zevk alamaz hale gelmişiz.Ne yazıkki aşkı yaşamak kadar güzel değildir.

En güzel aşkları yaşarken bir bakmışız ki sona gelmişiz. Aşkın sona ermiş hali yaşandığı kadar merhametli davranmaz insana her bitiş bir yıkım bırakır mutlaka,istesekte istemesekte artık geride kalmıştır herşey,yeniden yalnız nefes alabilmenin tadına alışmak zorundayızdır.

Aşk nedir

Önceki cevap:BACANAK NEDİR Sonraki Cevap: Aliye Uzunatağan Hayatı ve Oynadığı filmler

edanur

çok mantıklı

2013-03-08

Merve

Ask oyle bıseydırkı ınsanı tutar atar asık olan ınsan onu gorunce karsısında kalbı tutusur ellerı tıtrer ondan sankı kacar ama bıde hep onun yanında olasın gelır bende cok kotu asık oldum ama ben edebıyat hocama asık oldum lısedeyım onun dersıne o kadar cok calısıyodumkı bır allah bırde ben bılırırm anun gozune gırebılmek ıcın herseyı yapıyodum onun dersı oldugu gun ayrı bı ıstekle gırıyodum hasta olsam bıle gıdıyodum sonra yaz tatılı geldı su an lıse 1 deyım daha ıste seneye lıse 2 ye gececem bıde yazın evlenecekmıs dedıler o kadar kotu oldumkı maf oldum maf hala oyleyım dusunun sane bu sene bıle plakasına yaptırmıs yanı nısanlısıyla kendı adının bas harflerını yazdırmıs oysa ben onu cok sevıyorum ama karsısına cıkıp senı sevıyorum bıle dıyemedım offfff ne olur yardımcı olun

2013-07-27

Yunus

Aşk insanı aynı mecnun eder.Kalp atışları artar,gözü başkasını görmez.bu türk kızları nedense bana karşı soğuk duruyorlar.tipsiz,kötü karakterli,çirkin değilim.buğday tenli çekik gözlü biriyim.kalpten seven anlayışlıyım.ama bir kız bana arkadaşlık teklif bile etmedi.etsemde kabul etmediler.bu kız milletinin çoğu gerçek aşktan anlamıyorlar.onlara karşı güvenim yok artık...!

2013-09-28

ebrar

aşk nefretle başlıyor benim gibiiiiiiii

2013-12-21

ebrar

aşk bir kalpten bir kalbe girmektir .O kalbi söküp atmak zor...!

2013-12-21

Aysat

Bence mantikli!

2014-01-04

ece

aşk dünyadaki en güzel bir şey mesela ben çogu erkek bana istek gönderdi çünkü onlara karşı birşey hisetmiyordum o yüzden kabul etmiyordum ama bir gün yolda giderken karşıma bir erkek çıktı onu tanımıyordum ama çok heycenlandım birgün onu sevdigimi anladım ve hep onu sevdim bir gün duydum başkasını seviyor arkadaşlarım bana söyledi ve sanki birisi beni kalbimden vurdu ardan1 hafta gecti .. hergün onun için aglıyordum ve dedimki artık yeter onu unutacam ama unutamadım okula gitim yanıma yaklaştı seni seviyorum dedi gözlerim doldu bende ona seni seviyorum dedim ve bende ona bir şey anlatım dedimki birgün arkadaşımdan bir şey duydum çok güzel bir kızı seviyormusun oda bana bu karşılıgı verdi o kişi sendin dedi ve birbirimizi çok sevdik.......

2014-02-06