Aşk nedir

Puan: 10 out of 10 | Oy veren : 1 kişi. | Toplam Puan: 10.

ask-gulu.jpg

Aşk bir insanın karşı tarafa  duyduğu yakınlık güçlü bir bağımlılık duygusu ve karşı cinse duyulan arzudur.

Aşkın hormonlarla ilgili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Buna göre de aşkın merkezi beyindir. Yüzyıllardır kalbimizle aşık olduğumuzu sansakta beynimiz kalbimize  aşk sinyallerini göndermektedir. Aşka bağlı tek bir hormon yoktur,vücudumuzda farklı hormonlar aşk için  çalışırlar, yapılan incelemelerde  kişi aşık olmaya başladığı anda vücutta adrenalinin arttığı görülmektedir.

Aşk yanında olmasada onu yanında hissetmektir ,aşk utanmadan herşeyi söyleyebilmektir. En romantik aşk şarkıları söyleyip, aşkı için herşeyi yapmak demektir.

asiklar.jpg

Aşk insanın vücut dengesini alt üst etmesidir. İnsanoğlu yüzyıllardır aşkı yaşamaktadır. Aşkı yaşarken bir daha başka birine aşık olamam diye düşünsek de hayatımızın her anında karşımıza yeni birileri çıkabilir, hiç aşık olmayacağım derken bir bakmışsınız yeniden aşık olmuşuzdur. Sevgili dediğimiz insan bir yabancı olurken, hiç tanımadığımız yapancı biri hayatımızı altüst ediverir.

Aşkta zamanlama kadar doğru kişi de olması çok önemlidir ama aşk genelde kişiye zamana bakmadan hayatımıza girer ve hiç farkında olmadan bir bakarız ki onsuz nefes alamaz,konuşamak,hissedemez,göremez,koşamaz hiç bir şeyden zevk alamaz hale gelmişiz.Ne yazıkki aşkı yaşamak kadar güzel değildir.

En güzel aşkları yaşarken bir bakmışız ki sona gelmişiz. Aşkın sona ermiş hali yaşandığı kadar merhametli davranmaz insana her bitiş bir yıkım bırakır mutlaka,istesekte istemesekte artık geride kalmıştır herşey,yeniden yalnız nefes alabilmenin tadına alışmak zorundayızdır.

AŞK NE DEMEK, AŞK NASIL BAŞLAR yorumlar (7)2013-01-05 11:15:27, Güzel: 0 , Kötü: 0

Önceki Soru:Logo nedirSonraki Soru:Namaz niçin kılınır