Balgam söktürücü çay Tarifi

balgao-sokturucu-bitkiseller.jpg

Genellikle geniz akıntısı olan kişilerde yada sigara kullanan kişilerde sıklıkla görülen balgamlı öksürüğü geçirmek biraz zordur.Öksürük kişinin içtiği ilaçlarla hemen kesilmez.

Hastanın rahatsılığı geçsede öksürük bir müddet kalarak hastayı rahatsız edecektir.Geniz akıntısından kaynaklanan  bu öksürüğü kesmenin en kolay yolu geniz akıntısını durdurmaktır.Geniz akıntısınız durdurmak için gideceğiniz bir kbb doktoru bu sorunu kısa sürede ortadan kaldıracaktır.Sigaraya bağlı olan  ve balgamlı öksürükler için yapılması gerekn bitkisel tedavidir.Mutlaka göğüsteki balgamı söktürücü bir tedavi uygulanmalıdır.

Balgam Söktürücü ve Mksürüğü Giderici Bitkiseller

Kekik Çayı

Nane Çayı

Okaliptüs Çayı

Anason çayı

Melekotu Kökü Çayı

Rezene Çayı

Meyan Kökü Çayı

Meyan Kök Çayı Hazırlanışı

Meyan kökü küçük parçalar halinde aktardan alınır.1 bardak kaynar suya 1,5 çay kaşığı meyan kökü atılarak 10 dk demlendirildikten sonra ılık olarak içilir.

Rezene Çayı Hazırlanışı

1,5 çay kaşığı rezene havanda biraz ezilir bir bardak kaynar suya 1,5 çay kaşığı ezilen rezene eklenerek 10 dk demlendirilir.Süzüldükten sonra içilir.

Okaliptüs Çayı Hazırlanışı

1 Bardak kaynamış suyun içine 2 çay kaşığı kurumuş okaliptüs yaprakları eklenir ve demlenip süzüldükten sonra içilir.

Nane çayı

Taze nane yapraklarından 3-4 yaprak alınarak 1 bardak kaynamış suyun içine atılıp 10 dk demlenmesi beklenir .Demlenen nane yaprakları çıkartılarak nane çayı içilir.

Kekik Çayı

1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı kuru kekik atılıp 8 dk civarı bekletilir.Demlenen kekik çayı süzülerek içilir.

Balgamlı öksürük nasıl geçer

Önceki cevap:Rugby oyunu kuralları Sonraki Cevap: Başörtüsü Modelleri