Bira Markaları ve Ülkeleri

Bira Markaları ve Ülkeleri

bira-markalari.jpg

 

Bira Markaları ve ülkeleri: Aşağıda en çok tüketilen bazı bira markaları ülkeleri ile içerikleri kısaca yazılmıştır. Bira düşük alkol seviyesi ile birçok ortamda rahatça tüketilen bir içki çeşididir. Fakat tüketimin arması ile bira göbeği denilenve sadece göbek bölgesinde beliren bir kilo problemi yapabilir. Bira viski gibi diğer içkileirn aksine barmen veya barmaid yeteneği gerektirmez. Şişe ile alınır ve içilir hepsi bu :)

Çok Tüketilen Biralar

Efes Pilsen Bira

Türkiyede en çok tüketilen bira üreticisidir, Bira çeşitleri : Efes Pilsen, Efes Light, Efes Dark, Efes eXtra, Efes Ice, Marmara Gold ,Bomonti ve Efes tarafından üretilen Miller Genuine Draft, Beck`s ve Foster`s markaları vardır. Son yıllarda çıkardığı Gusta (buğday birası) ve Mariachi (limon aromalı) markaları sıkça tüketilmektedir. Bomonti bira Efes tarafından satın alınmıştır.
efes-pilsen.jpg

 

Tuborg Bira

Danimarka asıllı bira üreticisidir. Pilsener türü biralar üretir. Breweries ile birleştikten sonra Carlsberg ile kar payı anlaşması yapmış ve  1970`te tamamen Carlsberg tarafından alınmıştır. Çoğunlukla Malt bira üretmektedir.

Tuborg bira : Tuborg Gold , Tuborg Special, Tuborg Fıçı, Vole, Skol, Troy ve Venüs, Carlsberg gibi bira markalarını üretmektedir.
tuborg-bira.jpg

 

Miller Bira

Amerika merkezli bira üreticisidir. Miller Lite bira, Miller 64 ve Miller High Life bira gibi çeşitleri mevcuddur. Hamm`s markası da Miller tarafından satın alınmıştır. Beck`s serisi biralar Efes Pilsen tarafından lisaslı olarak üretilmektedir.
miller-bira.jpgBudweiser

Budveiser bira Çek cumhuriyetinde üretilmektedir. Pilsener birası ile bölgede üretilir. Son dönemlerde alkolsüz bira akımı ile Budweiser alkolsüz gibi yeni çeşitler üretmiştir.

budweiser-bira.jpg
(reklamdaki yazı: Ortalama bir Çek kızı böyle görünürken Alkole kimin ihtiyacı olur ki)


Heineken

Hollanda`lı bira üreticisidir, Dutch pilsener adı ile de bilinir.Hollanda`da çok sevilir ve dünyada birçok ülkeye ithal edilir.

heineken-bira.jpg

heineken-birasi.jpg

Dipnot: Dini olarak Haram sayılan (hamr) üzüm suyu şarap türü içeceklerin aksine bira üretiminde çoğunlukla arpa ve buğday kullanılır.

Bira markaları nelerdir

Önceki cevap:Ücretsiz Hazır Siteler Sonraki Cevap: En İyi Köpek Cinsi Hangisi, Köpek Nasıl seçilir