Doğum sonrası Kilo Vermek için yapılacaklar

sezeryan-dogumdan-sonra-egzersiz.jpg

 

Sezeryanla yapılan doğumdan sonra ilk bir hafta içinde yaklaşık 5-6 kilo arasında vermli olacaksınız.Bu verilen kilo bebeğin ve suyun ağırlığı olarak değerlendirilir.Normal bir hamileleik geçirip hamilelik kilolarını fazla abartmadıysanız yani ortalama 12-13 kilo civarı aldıysanız bu kiloyu doğumdan bir kaç ay içinde biraz beslenmenize dikkat ederek verebilirsiniz.

Doğumdan sonra genellikle büyüklerinde katkılarıyla helva yersen sütün çok olur şerbet içersen sütün çoğalır,soğan yersen hemen süt olur gibi saçma sapan laflara inanmayıp düzenli beslenirsek yeni gelen bebeğin ilk birkaç ayındaki koşuşturma yorgunluk ve uykusuzluğuda eklerseniz spor bile yapmanıza gerek kalmadan eski halinize dönmüş olacaksınız.Sezeryanla yapılan doğumlarda karın bölgesinin kendini toplaması biraz daha uzun sürmektedir.Karın kaslarının güçlenmesi ve kendisini toplaması için sezeryanlı doğumlardan sonra karın kaslarını çalıştıracak egzersizler yapmamız gerekmektedir.Bu egzersizler genellikle alt karın kaslarını çalıştıracak hareketlerle desteklenmelidir.Bu egzersizler doğumdan 6 hafta sonra yavaş yavaş başlamalıdır ve özellikle karın toparlayıcı korseler kullanmakta yarar vardır.

Sezeryanla Doğum Sonrası Beslenme Önerisi

Karbonhidratlı yiyeceklerin azaltılması hiç yok denecek kadar az alınması

Protein grubu 4 porsiyon

Meyve grubu 4 porsiyon

Süt grubu 2 porsiyon

En az 2 lt su içilecek

Sebze sınırsızdır.

Sezeryanla Doğum Sonrası Egzersiz

Doğumdan sonraki egzersizlere başlarken düzenli ve ani hareketler yapmadan başlamak zorundayız. Lütfen bunu unutmayın. Sezeryan olanlar zaten dikişli olduğu için jimnastiklerde çok yavaş olmalıdır.

Doğumdan sonra yapılabilecek en kolay egzersiz günde 30 dk yürüyüştür. Günlük yürüme miktarını düzenli uygularsanız kolayca kilo verirsiniz.

Günde 1 keze ilk önce 50 taneyle başlayıp sürekli arttırarak mekik çekmek karın kaslarını en çok çalıştıran egzersiz olacaktır.

Bu sporlar ağır geliyorsa haftada 3 kez 30 dk yüzmekte faydalı olacaktır.

Sezeryan doğum sonrası Kilo Vermek için ne yapmalı

Önceki cevap:Emret Komutanım Dizisi Oyuncuları Sonraki Cevap: 2013 Burç Yorumları