Günde Kaç Adım Atarak Kilo Verebilirim

yuruyen-kizlar.jpg

Oturarak çalışan insanlar günde 5000 adım altında yürümektedir. Ortalam bir insan günde 7.500-10.000 adım arasında yürür.

Kilo vermek için günde en az 10.000 adım atmak gerekir. On bin adım sayısal olarak 30 dakikalık jimnastik ile eş değerdedir.

Köy hayatında yaşayan bir kişi günde 20.000 adımı rahatlıkla atmaktadır. Bu açıdan bakınca hergün jimnastik yapmış sayılacak köy halkının daha sağlıklı olması ve uzun yaşaması anlam kazanır.

Günde kaç adım yürüdüğünüzü ölçmek için adımsayar isimli elektronik adım ölçer (pedometer) cihazlarından alabilirsiniz. Bu cihazlar vücut hareketine göre adımları sayar ve büyük çoğunlukla doğru hesap yapar. Kaliteli ve daha net ölçen cihazlar 50 TL gibi fiyatlara satılırken , ucuz çin malı ürünleri 10 TL gibi ucuz fiatlara alabilirsiniz.

Yürüyüş yaparak zayıflamak mümkündür ve diğer diet + jimnastik yapma yollarına göre çok sağlıklıdır. Aklınızdan çıkarmamanız gereken en önemli konu yürüme fırsatı bulduğunuzda yönünüzü o tarafa çevirmek ve kolaylıklara kanmamak. Aşağıdaki yollar sizi daha sağlıklı yapabilir:

  1. Yakın mesafelere gitmek için vaktiniz varsa yürüyün. Bir durak ilerisi için otobüse binmeyin.
  2. Asansör yerine merdiveni seçin.
  3. Hemen bugün 10.000 adım atmak için kendinizi yormayın. günlük normal ölçümünüzü yapın, sonra her gün 500 adım ekleyip artırın. 10.000 adıma ulaşınca düzenli devam edin.
  4. İçinde yiyecek olmayan alışveriş merkezlerini dolaşmak da ciddi şekilde yürümenizi sağlar.
  5. Kilo vermek için değil, sağlıklı yaşamak için yürüyün.
  6. Arkadaşlarınızla yürüme günü düzenleyin, park ve orman gibi alanlara gidip grup halinde yürüyün. temiz hava ve sohbet ile ne kadar yürüdüğünüze şaşıracaksınız.
  7. Tempolu yürümek tavsiye edilen bir kilo verme jimnastiğidir, bu işi çok ciddi yapmak istiyorsanız, açık havada tempolu yürüyüp, beraberinde yapacağınız düzenli bir diyetle çok hızlı kilo vermek mümkün.
  8. Yakın mesafedeki akrabalarınıza ve komşularınıza yürüyerek gidin. Arabanız olabilir ama 200 adımlık yere araba ile giderseniz gereksiz kilo alıp yağ toplarsınız. Gereksiz yağlar damarlarınızda dolaşırsa kalp krizi sebebi dahi olabilir.

Günde kaç adım yürümeli

Önceki cevap:Adım sayar nasıl çalışır Sonraki Cevap: klavyede tl nasıl yazılır