Formula 1 neden türkiyede düzenlenmeyecek

Formula 1 Takımlar Birliği Genel Sekreteri Simone Perillo, Türkiye`nin "bu işi başaramadığı" için 2012 yılı yarış takviminden çıkartıldığını söyledi.

f1.jpg

 

F1 in Türkiyedeki macerası sona erdi bunun nedeni ise Türk halkı olarak dünyada milyonlarca hayranı olan bu motor sporunun Türkiyede izleyici bulamaması.F1 in Ticari haklarını elinde bulunduran Ecclestone Türkiye ile 2012 yılında tekrar F1 in gelmesi için çabalık ancak sonuç hüsrandı diyor.Türk taraflarından yapılan açıklama ise Ecclestone 2012 yılınfa F1 in Türkiyeye gelmesi için 30milyon dolar ve tüm bilet ücretlerini istedi bu durumda Türkiyenin hiç bir karı olmayacağı hatta zarara gireceğimizden dolayı 2012 yılında F1 de Türkiyeyi göremeyeceğiz.

Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu, Formula 1 Türkiye Grand Prix`sinin takvimden çıkarılmasıyla ilgili "Bize resmi bir açıklama yapılmadı" dedi.Mümtaz Tahincioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Grand Prix`si için Formula 1 yöneticileriyle görüşmelerin sürdürüldüğünü belirterek, "Bakan değişikliği nedeniyle bunda biraz erteleme oldu. Bakan beyle hafta içi görüşeceğiz. Ondan sonra Formula 1 yöneticileriyle kaldığımız yerden tekrar konuşacağız" diye konuştu.

2012 yılında  İstanbul park pistine Tır yarışları gelmeside gündemde olan bir gelişme.

f1-logo-600.jpg

Formula 1 neden türkiyede düzenlenmeyecek

Önceki cevap:Altılı ganyan nasıl oynanır Sonraki Cevap: Formula 1 ne zaman başlıyor 2012